۰
پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۴

"فولاد" در ۶ ماهه ۴۸۳ ریال سود ساخت

شرکت فولاد مبارکه با انتشار صورت های مالی نیمه اول سال ، ۴۸۳ ریال سود برای هر سهم محقق کرده که نسبت به دوره مشابه گذشته ۲۵ درصد رشد داشته است.
به گزارش اخباربانک، شرکت فولاد مبارکه که بزرگترین شرکت فولادی حاضر در بورس بشمار می رود ، اقدام به انتشار صورت های مالی حسابرسی نشده نیمه نخست سال جاری کرد.

براین اساس،"فولاد" در این مدت 483 ریال سود برای هر سهم محقق کرده که نسبت به دوره مشابه گذشته 25 درصد رشد داشته است. علت اصلی این افزایش ناشی از رشد 37 درصدی درآمدهای عملیاتی و 1508 درصدی درآمد سرمایه گذاری ها است.

بر اساس برآوردهای انجام شده، پیش بینی می شود در سال 99 درآمد عملیاتی حدوداً به مبلغ 69.3 هزار میلیارد تومان بالغ شود. در این برآورد مقدار فروش حدود 7600 هزار تن پیش بینی شده است.

درآمد حاصل از فروش داخلی محصولات معادل 25.3 هزار میلیارد تومان است که نسبت به دوره مشابه قبل 52 درصد افزایش یافته است. پیش بینی می شود تا پایان سال 99 مبلغ درآمد حاصل از فروش محصولات در داخل به مبلغ 60.5 هزار میلیارد تومان بالغ شود. در این برآورد مقدار فروش داخلی 6700 هزار تن پیش‌بینی شده است.

درآمد حاصل از صادرات محصولات معادل 1.9 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به مدت مشابه قبل 40 درصد کاهش یافته است. برآورد می‌شود در سال 99 درآمد حاصل از صادرات به مبلغ 8.8 هزار میلیارد تومان بالغ شود. در این برآورد مقدار فروش صادراتی 900 هزار تن و نرخ تسعیر دلار 24 هزار تومان پیش‌بینی شده است.

بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی در 6 ماهه نخست سال معادل 15.1 هزار میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه قبل 56 درصد افزایش یافته است و دلیل افزایش عمدتاً ناشی از افزایش نرخ مواد اولیه( کنسانتره و گندله سنگ آهن) و نرخ خرید الکترود گرافیتی بوده است. پیش بینی می شود در سال 99 بهای تمام شده درآمدهای عملیاتی به 38.5 هزار میلیارد تومان بالغ شود.

سیاست تقسیم سود
با توجه به در جریان بودن طرح های توسعه برای رسیدن به ظرفیت های از پیش طراحی شده و نیاز به حفظ نقدینگی مورد نیاز به منظور حفظ حقوق سهامداران و مقررات مندرج در اساسنامه شرکت، هیات مدیره پیشنهاد تقسیم 10 درصد از سود خالص شرکت در سال 99 را دارد.
 
akhbarbank.com/vdcgnx9u.ak9u34prra.html
تازه ترین اخبار