۰
۱
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱

پیش‌بینی صرافان درباره قیمت دلار چیست؟

بازار ارز در حالی فعالیت خود را آغاز کرد که بسیاری از ترس ریزش بیشتر قیمت‌ها متقاضی فروش دلارهایشان هستند اما قیمت خرید تفاوتی دو هزار تومانی را با قیمت فروش دارد.
به گزارش اخباربانک، صرافی‌ ملی در روز گذشته هشت بار قیمت دلار را تغییر داد و از پس کاهش لحظه به لحظه قیمت‌ها بالاخره بازار با نرخ ۲۷ هزار و ۵۵۰ تومان برای هر دلار به کار خود پایان داد. با است حال دلار در بازار آزاد خریدار چندانی نداشت و نوسان‌گیران و کسانی که از ترس کاهش بیشتر قیمت ارز، دلارهایشان را می‌فروختند با پیشنهاد قیمت ۲۳ هزار تومان و ۲۴ هزار تومان روبرو بودند.

بانک مرکزی ساعت ماری صرافی‌های بانکی را تا شش بعدازظهر تمدید کرد تا متقاضیان فروش دلار بتوانند نسبت به این کار اقدام نمایند.

دلار در روزهای اخیر چند سد پی در پی مقاومتی را شکسته و حالا در محدوده ۲۷ هزار تومان ایستاده است.صرافان در پاسخ به این سئوال که دلار آیا مجددا با افزایش قیمت روبرو می‌شود یا کاهش نرخ‌ها ادامه دارد؟ می‌گویند: امروز روز مهمی برای بازار است و رفتار بازارساز وضعیت را روشن می‌کند.پایان امروز بازار وارد فاز نیمه تعطیلی تا پایان یکشنبه می‌شود و در نتیجه رفتار امروز بازارساز می‌تواند شرایط روز یکشنبه را روشن نماید.

فعالان بازار البته بر این نکته توافق دارند که آینده قیمتی دلار در کوتاه‌مدت وابسته به نتایج انتخابات آمریکا و اخبار پیرامون آن خواهد بود. 

حمید حسینی، دبیر کل اتاق مشترک ایران و عراق پیش از این گفت: اگر شوک روانی و سیاسی به بازار وارد شود، امکان کاهش نرخ ارز به محدوده ۲۰ هزار تومان وجود دارد.

وی معتقد است افزایش درآمدهای نفتی نیز تاثیر مثبتی بر بازار ارز به جا گذاشته است.به گفته وی، بازار ارز دیگر امکان بازگشت به قیمت ماه‌های قبل یعنی محدوده کمتر از ۲۰ هزار تومان را ندارد و درنتیجه اتفاقات مثبت می‌تواند ریزش قیمت‌ها در این محدوده را رقم بزند.
منبع:خبرآنلاین
 
akhbarbank.com/vdccsiqm.2bqme8laa2.html
مشاهده نظر مخاطبان
شهروند
Iran, Islamic Republic of
همه چیز امکان داره!اما عقلایی نیست .با این سطح از نقدینگی خب معقول اینه که دولت منابع دلاری خودش حتی یه دلار را هم در قیمتهای بالای بالا بفروشه!تا تامین منابع ریالی کنه!نقدینگی که براحتی حذب نمیشه .دولت هم کسری منابع داره درامد ارزی هم که کوفتمون شده مخارج بین المللی هم که وامانده از نماز صبح ونان شب واجبتره!خب معقول فروش متابع ارزی با قیمت های مورد نظر دولت .این.سطح از قیمت فقط تابع متغیر های تولید وهزینه وصادرات وواردات نیست بلکه این سطح از قیمت تابع استانه استقامت وکشش پذیری مردم نیز می باشد . تثبیت ویا برگشت قیمت دلار تابع سیاستهای حاکمیت واستانه عدم تزلزل در ارکان نظام است .معقول هم است .حالا قیمت 32هزاری دلار برای امسال بسیار شکننده بود .اتاق فکر تشخیص داد کمی عقب گرد .دور خیز .برای جهش در سال ویاماه های اتی معقول است .به قولی انتراک بین دو نیمه بازی با قیمت دلار.!!!
تازه ترین اخبار