۰
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۸

رشد ۴هزار واحدی بورس در معاملات امروز

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۴هزارواحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۶۱۵هزار واحد قرار گرفت.
در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 206میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 8هزار و 127میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و 129هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 4هزار و 75واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 615هزار و 658واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و معدنی و صنعتی چادرملو شد و در مقابل ملی صنایع مس ایران، پالایش نفت تهران و مخابرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 472میلیون ورقه به‌ارزش 3هزار و 150میلیارد تومان در 375هزار و 829نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 166واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 202واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های ذوب آهن اصفهان، سنگ آهن گهر زمین و پلیمر آریا ساسول بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
akhbarbank.com/vdcco4qm.2bqe18laa2.html
تازه ترین اخبار