۰
امروز با عرضه اولیه ۲۰ درصد از سهام بهساز کاشانه تهران در بورس، شانزدهمین شرکت جدید سال وارد بازار سهام می شود.
شانزدهمین عرضه اولیه با نقدینگی ۲۲۱ هزارتومانی امروز در بورس
به گزارش اخباربانک، طبق اعلام قبلی، امروز 20 درصد از سهام بهساز کاشانه تهران در بورس عرضه اولیه و طی آن 4 میلیارد و 26 میلیون و 157 هزار و 400 سهم( 3 میلیارد و 422 میلیون و 233 هزار و 790 سهم در روز عرضه اولیه و 603 میلیون و 923 هزار و 610 سهم روز بعد عرضه به صندوق های سرمایه گذاری) با محدوده قیمتی 209 تا 220 تومانی و سهمیه 1000 سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار می شود.

هر چند نقدینگی لازم برای خرید 1000 سهم "ثبهساز" حدود 221 هزار تومان است اما طبق تجربه عرضه های اولیه قبلی و به دلیل استقبال سرمایه گذاران ، سهمیه و نقدینگی کمتر از رقم اعلام خواهد بود. در صورت استقبال 4 تا 5.5 میلیون نفر تعداد 622 تا 855 سهم به هر کد(حدود 137 هزار تا 188 هزار تومان) به هر کد تخصیص خواهد یافت.

طبق بررسی های بورس پرس، موضوع اصلی فعالیت این شرکت در زمینه پروژه‌های عمرانی به خصوص تولید انبوه مسکن است. 99.9 درصد سهام شرکت دارای سال مالی منتهی به آذر، متعلق به گروه توسعه ساختمان تدبیر است لذا کنترل کننده نهایی گروه توسعه ساختمان تدبیر(زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام) است. سرمایه اولیه شرکت با 49 نیروی انسانی در بدو تاسیس 20 میلیون تومان بوده که طی 6 مرحله افزایش سرمایه به 2.01 هزار میلیارد تومان رسیده است.

شرکت بهساز کاشانه تهران برای سال مالی 99 و سه سال مالی آتی هیچ گونه افزایش سرمایه ای در نظر نگرفته است.
شرکت دارای طرح توسعه نبوده و از زمین های متعلق به ستاد اجرایی فرمان امام جهت اجرای پروژه ها استفاده می کند در سیاست های جدید علاوه بر خرید زمین های وابسته به ستاد، اقدام به خرید و اجرای پروژه در زمین های خارج از ستاد کرده است.

براساس این گزارش، طی سال جاری سهام 14 شرکت سرمایه گذاری صبا تامین، شستا، پگاه گیلان، لاستیک یزد، پلیمر آریاساسول، سرمایه گذاری پویا، سرمایه گذاری سیمان تامین، لیزینگ پارسیان، رایان هم افزا، تولید نیروی برق آبادان، توسعه مسیر برق گیلان، زر ماکارون، پتروشیمی ارومیه و تامین سرمایه امین عرضه اولیه شده اند و کشاورزی و دامپروری ملارد شیر و بهساز کاشانه تهران پانزدهمین و شانزدهمین شرکت تازه وارد سال بشمار می روند.
akhbarbank.com/vdcb0gbz.rhb0fpiuur.html
تازه ترین اخبار