۰
جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۶

نام ودیعه اجاره در سایت مسکن ملی از شنبه

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افراد در شرف ازدواج نیز مشمول دریافت کمک ودیعه اجاره می‌شوند گفت: متقاضیان از روز شنبه 4 مرداد به سامانه طرح اقدام ملی مسکن مراجعه کنند.
به گزارش اخباربانک، محمود محمودزاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: برای ثبت نام کمک ودیعه اجاره، صفحه ای را در سایت طرح اقدام ملی مسکن به نشانی tem.mrud.ir ایجاد کردیم که افراد می توانند برای ثبت نام مراجعه کنند. کسانی هم که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند اطلاعات لازم و نحوه ثبت‌نام را از طریق سایت دستگاههای مربوطه پیگیری کنند.
وی افزود: کسانی که از طریق سایت مسکن ملی نام نویسی می کنند پالایش و افراد واجد شرایط به سیستم بانکی معرفی می‌شوند.
متاهل یا در شرف ازدواج بودن از شروط  دریافت کمک ودیعه است
محمودزاده با اشاره به شروط ثبت نام کمک ودیعه اجاره گفت: گروه بندی اولیه برای کارگران و حقوق بگیران ثابت اعم از دولتی و بخش خصوصی است. در این بین اولویت با کسانی است که امسال ازدواج کرده‌اند یا در شرف ازدواج هستند. خانوارهایی که سه فرزند یا بیشتر دارند و همچنین کارگرانی که حقوق پایین تری دریافت می کنند در اولویت قرار دارند.
احتمالاً ثبت نام تا دوشنبه ادامه دارد
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره مهلت ثبت نام تصریح کرد: آنچه فعلاً مدنظر داریم این است که تا پایان​ روز دوشنبه 6 مرداد نام نویسی ها نهایی شود. فرایند ثبت نام نیاز به هماهنگی با دو سه مرجع دارد که آنها نیز باید برنامه زمانبندی خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم که از طریق اتصال به سامانه های مشترک کارها را پیش ببریم تا نیازی به مراجعه حضوری افراد نباشد؛ مثل کاری که در ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن انجام دادیم؛ با این تفاوت که آنجا فقط یک بانک کامل داشتیم ولی تسهیلات اجاره با مشارکت چند بانک انجام می شود و همین موضوع مقداری کار را پیچیده تر کرده است. به هر ترتیب امیدواریم در سه روز اول هفته این اتصال بین بخشی برقرار شود.

محمودزاده در پاسخ به این سوال که کمک ودیعه چه تاثیری در بازار اجاره خواهد داشت گفت: طبیعتاً این تسهیلات برای بالا بردن توان افرادی است که از قبل اجاره پرداخت می‌کردند. در تهران ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بزرگ ۳۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۱۵ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد پرداخت می‌شود. این ارقام با توجه به بررسی های کارشناسی صورت گرفته، لذا می تواند پاسخگوی بخشی از نیاز مستاجران باشد.
افزایش تا ۸۰۰ درصدی کد رهگیری برای قراردادهای اجاره

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره اثرات تعیین سقف ۲۵، ۲۰ و ۱۵ درصد به ترتیب در تهران، سایر کلانشهرها و شهرهای کوچک برای افزایش اجاره بها که مدتی قبل در ستاد مقابله با کرونا انجام شد اظهار کرد: به دنبال این مصوبه که یکی از شروط آن دریافت کد رهگیری است، در برخی استان‌ها از جمله تهران شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی و در بعضی استان‌ها مثل کرمانشاه شاهد افزایش ۸۰۰ درصدی اخذ کد رهگیری هستیم.

وی در پایان گفت: بعضی سایتهای خبری به اشتباه از قول من نوشتند که اجاره بها ۸۰۰ درصد افزایش داشته، در حالی که من رشد تعداد کد رهگیری را اعلام کرده بودم
https://akhbarbank.com/vdcjhaea.uqei8zsffu.html
تازه ترین اخبار