تقسیم سود 11 تومانی در مجمع بیمه زندگی خاورمیانه

3 مرداد 1399 ساعت 16:10

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت بیمه زندگی خاورمیانه برای دوره مالی منتهی به 1398/12/29 در تاریخ 31 تیرماه 1399 با حضور سهامداران و نمایندگان قانونی بیمه مرکزی و سازمان بورس و با رعایت موراد ایمنی مورد تأیید سازمان بورس در سالن آمفی تأتر مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.


به گزارش اخباربانک، مجید نورمحمدی به نمایندگی از بانک خاورمیانه ریاست جلسه، علیرضا نخستین مرتضوی و حسین سپاهی به عنوان ناظرین مجمع و حمید دادپوری به عنوان دبیر جلسه اداره مجمع را به عهده داشتند.

به دلیل مرحله دوم شیوع ویروس کوید 19 از سهامداران ارجمند خواسته شد در صورت امکان از حضور فیزیکی حداکثری در جلسه خودداری کنند و به همین منظور امکان پخش آنلاین جلسه برای سهامداران و همچنین امکان طرح پرسش در سایت شرکت قرار داده شد.

با شروع رسمی جلسه، مجمع با حضور 56.29% کل سهامداران رسمیت قانونی پیدا کرد. در ابتدای جلسه مهدی نوروزی مدیرعامل شرکت بیمه زندگی خاورمیانه ضمن خیرمقدم به سهامداران حاضر در جلسه به ارائه گزارش هیئت مدیره به مجمع طی سال مالی منتهی به 1398/12/29 پرداخت.


در ادامه نماینده بازرس و حسابرس قانونی شرکت به ارائه گزارش حسابرس و بازرس قانونی در رابطه با وضعیت مالی شرکت پرداخت.

پس از استماع گزارش ها، مجمع شروع به فرآیند تصمیم گیری مبتنی بر رای سهامداران، طبق شرح جلسه مندرج در دستور کار خود کرد. در ابتدا تصمیم گیری در مورد انتخاب حسابرس و بازرس قانونی برای سال 1399 و میزان حق الزحمه موسسه به رأی گذاشته شد که با رأی مثبت سهامداران، موسسه تدوین و همکاران به عنوان بازرس و حسابدار اصلی شرکت و شرکت فراز مشاور، دیلمی پور به عنوان حسابرس و بازرس علی البدل انتخاب شدند. در مورد انتخاب روزنامه رسمی، روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت انتخاب شد.

در مرحله بعدی حق حضور و پاداش هیئت مدیره برای سال 1398 تعیین و مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.

در قسمت انتخاب اکچوئر، امیر تیمور پاینده نجف آبادی به عنوان اکچوئر اصلی و خانم سمانه عزیزنصیری به عنوان اکچویر علی البدل انتخاب شدند.

در بخش انتخاب اعضای هیئت مدیره، بر اساس قانون 101 قانون تجارت، اعضای هیئت مدیره شرکت بیمه زندگی خاورمیانه از میان کاندیداها با رأی سهامداران به مدت دو سال انتخاب شدند که اسامی آنها به شرح ذیل است.

-         محمد ابراهیم امین

-         پرویز عقیلی کرمانی

-         سید احمد احمدی هاشمی

-         سید حسین سلیمی

-         خسرو اسمعیل زاده

-         هادی برخوردار

-         حمیدرضا افسر کازرونی به عنوان اعضای اصلی

و پرویز قره باغی و عباس غفاری به عنوان اعضاء علی البدل

در قسمت پایانی و تقسیم سود سهام، در سال مالی منتهی به 29/12/1398 برای هر سهم 217 ریال سود شناسایی شد و مقرر شد به ازاء هر سهم مبلغ 110 ریال طبق زمان بندی اعلام شده در کدال (سیستم اطلاع رسانی بورس) به حساب سهامداران واریز شود و مابقی به صورت سود انباشته جهت افزایش سطح توانگری در شرکت حفظ شود.


کد مطلب: 75727

آدرس مطلب :
https://www.akhbarbank.com/news/75727/تقسیم-سود-11-تومانی-مجمع-بیمه-زندگی-خاورمیانه

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com