۰
۲
پنجشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵

غیررسمی: نرخ خودرو‌های داخلی در بازار اعلام شد

زمزمه‌های افزایش قیمت خودرو واکنش‌های زیادی در فضای مجازی در پی داشته است.
بازار خودرو طی هفته جاری شاهد نوسان شدید قیمتی بود، نوساناتی که بازار را بیش از پیش ملتهب کرد. به گفته فعالان بازار دلیل اصلی این نوسان قیمتی را باید در شایعه افزایش ۴۰ درصدی قیمت‌ها در کارخانه جست‌وجو کرد.

در شرایطی که نزدیک به ۵۰ روز از سال ۹۹ می‌گذرد همچنان بحث قیمت‌گذاری خودرو ازسوی ستاد تنظیم بازار به‌عنوان متولی قیمت‌گذاری، نهایی نشده است. عدم جمع‌بندی در این زمینه و اعلام قیمت نهایی از سوی ستاد تنظیم بازار باعث شده شایعات درباره قیمت نهایی خودرو در سال جاری بازار را ملتهب کند. شایعه افزایش ۴۰ درصدی قیمت خودرو از مبدا را می‌توان آخرین شایعه در این ارتباط دانست و همین اتفاق بازار خودرو را طی هفته جاری تحت‌تاثیر قرار داد.
در
این ارتباط سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران تهران ضمن تایید

تاثیرگذا شایعه افزایش ۴۰ درصدی قیمت‌ها از مبدا به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: بازار خودرو همچنان راکد است، با این حال شایعه افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو باعث شد تا قیمت‌ها در بازار نوسانی شود.

این مقام مسوول ادامه می‌دهد: در کنار این شایعه شاهد هستیم که وضعیت عرضه خودرو به بازار همچنان با چالش همراه است و خودروسازان نمی‌توانند نیاز بازار را تامین کنند. موتمنی می‌گوید: در حال حاضر مشاهده می‌شود که خودروسازان همچنان در حال تحویل تعهدات معوقه خود به آن دسته از مشتریانی هستند که پیش‌تر در طرح‌های فروش خودروسازان شرکت کرده‌اند؛ بنابراین آنها خودرویی ندارند که به بازار تزریق کنند. عدم تامین نیاز بازار از سوی تزریق‌کننده اصلی خودرو به بازار باعث می‌شود کسانی که در شرایط فعلی خودرو در اختیار دارند به نوعی دست بالا را در تعیین قیمت‌ها داشته باشند و خودرو را با قیمت‌های عجیب و غریب به بازار عرضه کنند.

این فعال بازار معتقد است تا زمانی که انفعال متولی اصلی قیمت‌گذاری خودرو ادامه داشته باشد شرایط بازار این‌گونه خواهد بود.

وی می‌گوید: ستاد تنظیم بازار هر چه زودتر به جمع‌بندی برسد و قیمت‌ها را اعلام کند، نوسان بازار زودتر فروکش می‌کند.

به این ترتیب مشتریان یا در شرایط تورم انتظاری در بازار حضور پیدا می‌کنند یا به انتظار ثبات در بازار می‌مانند و در آن شرایط اقدام به خرید خودرو می‌کنند.

فهرستی غیررسمی از آخرین نرخ خودروهای داخلی در بازار در فضای مجازی منتشر شده است که مشاهده می‌کنید.
غیررسمی: نرخ خودرو‌های داخلی در بازار اعلام شد
همچنین کاربران در واکنش به گرانی‌های اخیر در بازار فهرستی از قیمت برخی خودورها با عنوان «10 سال قبل با پراید ۸۰ میلیونی چی میتونستیم بخریم؟» را در شبکه اجتماعی منتشر کرده‌اند.
غیررسمی: نرخ خودرو‌های داخلی در بازار اعلام شد
akhbarbank.com/vdcjvxea.uqexxzsffu.html
مشاهده نظر مخاطبان
همشهری
Iran, Islamic Republic of
این فرایند بدیهی است .دوسال پیش هنگامی که امریکا از برجام خارج شد .دولت تمهیدات زیادی بکار بست.از جمله انتصاب جناب همتی.ایشان مصاحبه ای داشتند که..همه چی ارومه وتحت کنترل .در ان زمان هم نوشتم بزرگوار برگشت موج سونامی مدتی زمان بر است .تا سپیده صبح زمان زیادی باقی است .هم اینک. کمی از سپیده سحر دمیدن گرفته هنوز خیلی مانده تا صبح دولتمان بدمد .الغرض نوسات قیمت ارز وسکه وطلا وخودرو ومسکن ..همه به جای خود .تورم مضاعف امسال نیز بجای خود.عملکرد اشتباه بورس را دیگه کجای دلمان بگذاریم .مضرات اقبال سرمایه از بانکها وسایر بازار ها به سوی بورس!در شرایط نابسامان رکود تولید وتقاضای سرکوب شده وتورم ناشی از افزایش هزینه های تولید و فشار نقدینگی مازاد وبیکاری فقط مشکلات جامعه را بیشتر وفاصله فقرا را با اغنیا بیشتر میکند .رانت موجود ناشی از سیاست های غلط فقط فاصله طبقاتی وبحرانهای اجتماعی وفرهنگی ناشی از ان را تقویت مینماید .و...دامنه نوسان قیمت سهام در بورس را خیلی محدود کنید .حلوی رانت را بگیرید . حداکثر 5درصد ماهانه.
Iran, Islamic Republic of
این فرایند بدیهی است .دوسال پیش هنگامی که امریما از برجام خارج شد .دولت تمهیدات زیادی بمار بست.از جمله اناصاب جناب همتی.ایشان مصاحبه ای داشتند که..همه چی ارومه وتحت کنترل .در ان زمان هم نوشتم بزرگوار برگشت موجی سونامی مدتی زمان بر است .تا سپیده صبح زمان زیادی باقی است .هم اینک.
تازه ترین اخبار