۰
يکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳

تراکنش‌های بانکی، ملاک محاسبه مالیات است؟

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی گفت: طبق قانون به هیچ‌وجه نمی‌توانیم تراکنش‌های قبل از سال ۹۵ را بررسی کنیم مگر اینکه با استعلام شخص وزیر اقتصاد و دارایی باشد اما تسهیلات مانده حساب و گردش حساب مودیان از سال ۹۵ به بعد در صورت نیاز بررسی می‌شود.
به گزارش اخباربانک به نقل از میزان، نادر جنتی در ادامه در خصوص این موضوع که تراکنش های بانکی ملاک اصلی برای محاسبه مالیات نیست افزود: در خصوص شرکت‌های کاغذی و فاکتورهای صوری هم بحث شرکت نیست چون این شرکت‌ها به صورت قارچی افزایش دارند. بحث مهم اصالت معامله بوده و معامله واقعی پذیرفته می‌شود. هدف مبارزه با فاکتورهای سوری است.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: طرح مبارزه با فرار مالیاتی و شرکت‌های صوری به صورت نمونه و آزمایشی در استان اصفهان اجرا می‌شود. قالب کلی و یکپارچه برای تمام استان‌ها تا پایان سال تدوین می‌شود.

جنتی در مورد برخی فروشندگان مواد اولیه کشاورزان که فاکتور رسمی ندارند، افزود: درصورتی که هزینه‌ها در حد متعارف باشد امور مالیاتی استان باید آن را بپذیرد. برای مثال کارخانه‌ تولید رب گوجه فرنگی اقدام به خرید گوجه از کشاورزان می‌کند و عرف تولید هم مشخص است.

وی با اعلام اینکه بخشودگی جرایم مالیاتی در شرایطی که یا مودی خارج از اختیار بوده و یا خوش‌حساب خاطرنشان کرد: این درحالی است که بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی برای حمایت از واحدهای تولیدی و رونق تولید صادر شده است. مسئولیت این بخشنامه را شخص رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به عهده گرفته است. 

جنتی در پایان گفت: اعمال معافیت‌های مالیاتی در فاصله‌های مشخص با برخی مراکز استان‌ها مشوقی برای جلوگیری از مهاجرت به تهران و اجرای سند آزمایش سرزمین است. در نهایت هیچ مشکلی در مورد اصناف در سراسر کشور وجود نداشته و اصناف برخورد خوبی با امور مالیاتی دارند.
 
akhbarbank.com/vdcb99bz.rhb5spiuur.html
تازه ترین اخبار