۰
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵

بررسی و آموزش اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

در بانکداری امروز، باید امکان دسترسی به خدمات مالی و بانکی برای همه مشتریان بالقوه به سادگی فراهم شود. این تفکر، منجر به ایجاد پیشخوان‌های بانکی شده است. «صاپ» یکی از همین پیشخوان‌هاست که برای ارائه خدمات بانکی متنوع طراحی شده تا نیاز همه مشتریان را به صورت متمرکز و یکجا پوشش دهد و مشتریان بانک صادرات نیز از این طریق سرویس‌های بهتری دریافت کنند.
اپلیکیشن صاپ بانک صادرات چرا راه افتاد؟ بانک صادرات ایران به‌ منظور رفاه حال بیشتر مشتریان خود، اسفندماه 1397 نرم‌افزار موبایلی خود «صاپ» را تولید و معرفی کرد. صاپ اولین اپلیکیشن ارائه‌دهنده خدمت انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ بانک صادرات ایران است. بقیه اپلیکیشن‌های خدمات‌رسان بانکی چنین امکانی برای این بانک ندارند. از سویی دیگر، صاپ تنها سامانه‌ای است که صدور آنلاین بیمه‌نامه را هم به ‌صورت مستقیم ارائه می‌کند.
 
اپلیکیشن صاپ بانک صادرات چه خدماتی ارائه می‌دهد؟
صفحه اصلی اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

اپلیکیشن صاپ توسط شرکت فناوری و راه‌حل‌های هوشمند سپهر طراحی و توسعه‌یافته است و خدماتی مانند امکان ثبت کارت‌های مختلف بانکی، انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ بانک‌های عضو شبکه شتاب، خرید شارژ مستقیم و بسته اینترنتی، پرداخت قبوض (سازمانی، خدمات عمومی و موبایل) و انجام امور نیکوکاری و خیریه را برای کاربران خود فراهم آورده است. با اضافه شدن خدمات گردشگری به اپلیکیشن صاپ با اتصال به سامانه «با همرو» امکان رزرو بلیت هواپیما، هتل‌های داخلی و خارجی، پرداخت بیمه مسافرتی و پرداخت عوارض خروج از کشور هم فراهم است.

همچنین با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان از خدمات پس از فروش ایران خودرو و سایپا نیز استفاده کرد. خرید آنلاین بیمه (بدون نیاز به حضور در دفاتر نمایندگی بیمه) نیز از دیگر خدمات مهم «صاپ» است. علاوه بر این موارد، امکان دریافت و استفاده از سایر برنامه‌های کاربردی بانک صادرات ایران از قبیل همراه بانک صادرات و رمز ساز پویا نیز فراهم شده است؛ درواقع اپلیکیشن صاپ در حال تبدیل شدن به درگاه همه اپلیکیشن‌ها و فعالیت‌های مبتنی بر تلفن همراه و اینترنت بانک صادرات است.
 
فعال‌سازی صاپ بدون حضور در بانک
عملیات فعال‌سازی صاپ به‌راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری به شعبه انجام می‌شود و صرفا از طریق درج شماره تلفن همراه و ارسال کد فعال‌سازی پیامکی به تلفن همراه، می‌توان به سادگی ثبت‌نام کرد. کد معرف اختیاری است. سپس با شماره همراه و رمز عبور وارد حساب کاربری می‌شوید. در صورت فراموشی رمز عبور، امکان بازیابی رمز عبور وجود دارد. همچنین امکان ورود امن از طریق اثر انگشت هم تعبیه دارد.
 
صفحه اصلی صاپ چگونه است؟
صفحه اصلی صاپ، علاوه بر تب کارت بانکی امکان اتصال به همراه بانک صادرات را دارد. برای بار اول که وارد صاپ می‌شوید، با استفاده از دکمه + گوشه سمت چپ صفحه، امکان اضافه‌کردن کارت‌های بانک صادرات و بقیه کارت‌های بانکی خود را دارید. هنگام افزودن کارت، به شماره و تاریخ انقضاء کارت نیاز است.
با انتخاب هرکارت بسته به نوع بانک می‌توانید از خدمات آن که شامل کارت به کارت، مانده کارت، گردش کارت، پرداخت قبض، خرید شارژ، خرید بسته اینترنت، نیکوکاری، صدور آنلاین بیمه، گردشگری، خدمات خودرو، عملیات پرکاربرد و رمزساز پویا است، استفاده کنید. همچنین برای ویرایش یا حذف کارت می‌توانید روی هر کارت کلیک کنید. با حرکت انگشت به سمت راست، می‌توانید کارت‌های ثبت شده دیگر را مشاهده کنید.

کارت به کارت
کارت به کار در اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

در صاپ امکان انتقال وجه کارت به کارت از مبدا بانک و موسسه‌های‌ صادرات، رفاه کارگران، کشاورزی، ملی، پارسیان، ملت، تجارت، اقتصاد نوین، دی، ایران زمین، آینده، انصار، حکمت ایرانیان، مهراقتصاد، خاورمیانه، سینا، ملل و نور به سایر بانک‌ها وجود دارد. در این قسمت مثل همه فعالیت‌های بانکی جدید، نیاز به رمز دوم است که امکان گرفتن رمز دوم با قرار گرفتن دکمه رمزساز پویا وجود دارد که در همین صفحه با اتصال به اپلیکیشن ریما می‌توان رمز دوم یکبار مصرف را گرفت. اما ایراد کار در مورد سایر کارت‌ها به غیر از کارت بانک صادرات است که در آنها نیز با کلیک‌کردن دکمه رمزساز پویا، اپلیکیشن ریما باز می‌شود!

نکته: تنها در اولین تراکنش کارت به کارت از مبدا بانک صادرات ایران، اعتبارسنجی صاحب کارت صورت می گیرد که پیامکی به تلفن همراه ارسال می‌شود.

مانده کارت
امکان گرفتن مانده موجودی فقط برای کارت‌های بانک صادرات وجود دارد که نیاز به رمز دوم است. در این قسمت نیز از طریق دکمه رمزساز پویا، امکان اتصال به اپلیکیشن ریما برای گرفتن رمز دوم یکبار مصرف است.
گردش کارت
گردش کارت در اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

دریافت گردش کارت نیز مانند موجودی، فقط برای کارت‌های بانک صادرات امکان‌پذیر است. می‌توان صورتحساب کارت را به تفکیک 10 تا 100 گردش آخر یا در بازه زمانی مشخص گرفت که نیاز به رمز دوم است. در این قسمت نیز از طریق دکمه رمزساز پویا، امکان اتصال به اپلیکیشن ریما برای گرفتن رمز دوم یکبار مصرف است. امکان استفاده از کپی رمز دوم از اپلیکیشن ریما در صاپ وجود ندارد. همچنین امکان گرفتن PDF از صورتحساب فراهم نشده است.

پرداخت قبض
پرداخت قبض‌های سازمان‌های خدماتی با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت انجام می‌شود. همچنین امکان استعلام و پرداخت مستقیم قبض میان‌دوره و پایان‌دوره تلفن‌همراه خود و دیگران وجود دارد. در قبض‌های همگانی علاوه بر وارد‌ کردن دستی شناسه قبض و شناسه پرداخت‌، امکان اسکن بارکد قبض‌ها نیز وجود دارد. در این قسمت هم برای پرداخت نیاز به رمز دوم است.

 شارژ سیم‌کارت
امکان شارژ مستقیم سیم‌کارت‌های ایرانسل، همراه اول یا رایتل خود یا دیگران وجود دارد. در این قسمت هم برای پرداخت نیاز به رمز دوم است.

خرید بسته اینترنت
می‌توان بسته‌های اینترنت برای سیم‌کارت‌های ایرانسل، همراه اول یا رایتل خود و دیگران را در صاپ خرید. بعد از انتخاب بسته موردنظر، برای پرداخت نیاز به وارد کردن رمز دوم است.

نیکوکاری
نیکوکاری در اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

برای انجام امور نیکوکاری، امکان انتخاب موسسه موردنظر و واریز مبلغ دلخواه وجود دارد. از کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان و موسسه‌های مختلف خیریه گرفته تا کمیته امداد امام‌خمینی و سازمان بهزیستی به عنوان پیش‌فرض در این اپلیکیشن قرار گرفته است. در این قسمت هم نیاز به رمز دوم است.

صدور آنلاین بیمه
یکی از امکانات ویژه صاپ، صدور آنلاین بیمه‌نامه‌های حوادث انفرادی سرمد و آتش‌سوزی سرمد است. امکان صدور آنلاین بیمه‌نامه را به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به حضور در دفاتر نمایندگی بیمه ارائه می‌کند.

گردشگری
با اضافه شدن خدمات گردشگری به اپلیکیشن صاپ، با اتصال به سامانه «باهمرو» امکان رزرو بلیط پروازهای داخلی و خارجی، هتل‌های داخلی و خارجی، پرداخت بیمه مسافرتی و پرداخت عوارض خروج از کشور فراهم شده است.

خدمات خودرو
از دیگر ویژگی‌های اپلیکیشن صاپ، می توان به ارائه خدمات پس از فروش ایران خودرو، خدمات پس از فروش سایپا و خدمات امداد خودرو سایپا اشاره کرد.

عملیات پرکاربرد
در صاپ امکان ثبت و نگهداری تراکنش‌های پرکاربرد کارت‌های ثبت شده برای مراجعه‌های بعدی فراهم است که باعث صرفه‌جویی در زمان می‌شود.

رمزساز پویا
با استفاده از این گزینه می‌توان مستقیما به اپلیکیش ریما متصل شد و رمز یکبار مصرف را دریافت کرد.

امکانات دیگر صاپ
اپلیکیشن صاپ بانک صادرات

از منو سمت راست اپلیکیشن صاپ می‌توان مشخصات کاربری را ویرایش کرد. همچنین می‌توان امکان ورود با اثرانگشت را غیرفعال کرد. مدیریت کارت‌های مبدا و مقصد مانند ویرایش یا حذف کارت، همچنین جابجایی کارت برای تغییر الویت در نمایش کارت‌ها در صفحه اصلی از این قسمت امکان‌پذیر است. گزارش کلیه تراکنش‌های انجام شده با کارت‌ها هم فراهم است. همچنین می‌توان متن یا تصویر تراکنش موردنظر را به اشتراک گذاشت. ولی از خود صفحه نمی‌توان اسکرین‌شات گرفت!
امکان تغییر رمز عبور ورود به اپلیکیشن صاپ در همین منو وجود دارد. با دعوت دوستان به اپلیکیشن صاپ و اشتراک‌گذاری آن می‌توان امتیاز کسب کرد. اطلاعات مربوط به نسخه اپلیکیشن صاپ و تاریخ به‌روزرسانی آن و شماره‌های تماس قسمت پشتیبانی بخش‌های مختلف، در درباره ما آورده شده است.
 
تفاوت های صاپ با همراه بانک صادرات در چیست؟
از تفاوت‌های حائز اهمیت این است که مشتریان، در همراه بانک الزاما باید از طریق شعبه اقدام به فعال‌سازی این سرویس کنند اما در صاپ عملا از نصب تا دریافت خدمات، همه به صورت آنلاین و بدون نیاز به حضور در شعبه انجام می‌شود. با این تدبیر مشتریان بانک صادرات که به دلیل عدم تمایل برای مراجعه به شعبه از همراه بانک صادرات استفاده نمی‌کردند، می‌توانند از صاپ خدمات دریافت کنند.

همراه بانک سرویس‌های اختصاصی‌تری بر مبنای حساب مشتریان ارائه می‌کند که از طریق صاپ دسترسی به این بخش نیز برای مشتریان بانک صادرات فراهم شده و با انتخاب یک گزینه در صاپ می‌توانند به همراه بانک صادرات نیز دسترسی داشته باشند.
تفاوت دیگر این است که اساس ارائه خدمات در صاپ بر پایه کارت بانکی است اما در همراه بانک اساس بر پایه حساب بانکی است.
 
روش های دانلود اپلیکیشن صاپ برای اندروید و آیفون
اپلیکیشن صاپ بانک صادرات ایران قابل ‌نصب روی سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS است.
برای دستگاه‌های اندروید برای دستگاه‌های iOS
 • سیبچه
  آی اپس
  سایت اناردونی
 
رده‌بندی اپلیکیشن صاپ بانک صادرات
مزایا:
 • تنها اپلیکیشن ارائه‌دهنده خدمت انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ بانک صادرات
  امکان شناسایی ورود از طریق اثر انگشت
  اتصال راحت به همراه بانک صادرات و رمزساز ریما
  صدور آنلاین بیمه‌نامه به صورت مستقیم
  با وجود اینکه امکان گرفتن اسکرین‌شات ندارد ولی امکان اشتراک‌گذاری از رسیدهای تراکنش وجود دارد
  امکان ثبت کارت‌های مقصد قبل از انجام تراکنش
معایب:
 • در گزارش تراکنش‌ها امکان فیلتر کردن تراکنش وجود ندارد
  کپی رمز دوم یکبار مصرف از ریما کار نمی‌کند
  نداشتن راهنمای کاربری در ابتدای استفاده
  برای دستگاه‌های همراه روت شده امکان نصب ندارد
  امکان پرداخت طرح ترافیک و عوارض آزادراه وجود ندارد
  امکان خرید بلیت قطار وجود ندارد
akhbarbank.com/vdce7v8f.jh8wvi9bbj.html
تازه ترین اخبار