۰
دوشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴

رشد قیمت جهانی طلا

در حالی که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین رو به افزایش است و تأثیر اقتصادی احتمالی آن موجب شده تا سرمایه گذاران به خرید طلا روی بیاورند، قیمت فلز زرد روز دوشنبه به بالاترین رقم طی بیش از 2 هفته گذشته رسید.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا اوایل امروز به بالاترین رقم از 8 ژانویه تاکنون یعنی 1586 دلار و 42 سنت رسید، اما با اندکی تعدیل و رشد 0.6درصدی نسبت به رقم پایانی هفته گذشته به 1579 دلار و 94 سنت رسید.

ویروس کرونای جدید در چین 80 نفر را کشته و بیش از 2 هزار نفر را مبتلا کرده است. شهروندان استان هوبئی چین که شیوع این بیماری از آنجا آغاز شده از ورود به هنگ‌کنگ منع شده‌اند. ارزش سهام در بازارهای آسیایی کاهش داشته و سرمایه گذاران نگران شیوع ویروس کرونا هستند. ارزش یوان چین افت کرده و ین ژاپن شاهد جهش بوده است.

در حالی که توانایی شیوع ویروس کرونا بیشتر شده و احتمالاً تعداد موارد ابتلا بالاتر برود، کمیسیون ملی سلامت چین دیروز اعلام کرد این کشور ممکن است برای جلوگیری از گسترش بیماری تعطیلات سال نوی چینی را تمدید کند.

سرمایه گذاران همچنین از نزدیک اولین نشست سیاستگذاری فدرال رزرو آمریکا در سال 2020 را که طی روزهای 28 و 29 ژانویه برگزار خواهد شد دنبال می‌کنند.

قیمت فلز پالادیوم امروز با 1.7 درصد کاهش به 2385 دلار و 85 سنت رسید. قیمت فلز نقره امروز 0.9 درصد جهش داشت و به 18 دلار و 24 سنت رسید. قیمت فلز پلاتین هم با 0.4 درصد کاهش به 997 دلار و 25 سنت رسید.

به‌رغم ایام سال نوی چینی، به‌دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا، هفته گذشته میزان تقاضای فیزیکی برای طلا در بازارهای مهم آسیایی شاهد افت بود.
akhbarbank.com/vdcezv8f.jh8wfi9bbj.html
تازه ترین اخبار