۰
در حالی که براساس یک عرف در میان اکثر بانک ها، نرخ ارسال پیامک تراکنش ثابت و سالانه است، در بانک رسالت رویه فرق دارد و به گفته مدیر اجرایی فناوری اطلاعات این بانک کارمزد خدمات پیامکی این بانک بر اساس تعداد تراکنش های فرستاده شده برای هر حساب محاسبه می شود!
در بانک رسالت، برای تراکنش بیشتر باید پول بیشتری برای پیامک بپردازید!
به گزارش اخباربانک، سید محمدرضا مصطفوی در خصوص نحوه محاسبه کارمزد پیامک در بانک قرض الحسنه رسالت افزود: این بانک بر اساس استعلام از اپراتور بابت پیامک های دریافتی موفق هر مشتری، بصورت پر تراکنش و از هر مشتری مبلغ پیامک را در طول دوره ماهانه و یا فصلی و در چارچوب قوانین بانک مرکزی دریافت می کند.
 
به گفته وی دریافت هزینه پیامک کوتاه مبنی بر تعداد تراکنش ها، عادلانه و به نفع مشتری است . به طوری که مشتریانی که پیامک خود را فعال نکرده اند، نباید پرداختی داشته باشند و یا همچنین افرادی که تراکنش بیشتری دارند نباید مبلغ کمتری پرداخت کنند.

این در حالی است که بررسی های اخباربانک (لینک) حکایت از این داشت که برداشت ۹ هزار و ۲۰۰ تومانی بابت تراکنش های تابستان ۹۸ یک حساب بابت حدود ۱۹۰ تراکنش بوده است.

با تقسیم این تعداد تراکنش بر مبلغ کسر شده از حساب مشتری به این نتیجه می‌رسیم که این بانک بابت هر تراکنش حدود ۵۰ تومان از حساب مشتریان کسر می‌کند.

این در حالی است که شورای هماهنگی بانکهای خصوصی همواره اعلام کرده است کارمزد پیامک ارسالی بر اساس آخرین مصوبه این شورا ۱۰ هزار تومان برای یک سال می باشد.
 
akhbarbank.com/vdcamyn0.49nue15kk4.html
تازه ترین اخبار