کدام بانکها بیشترین سپرده‌های بانکی را جذب کرده‌اند؟

7 دی 1398 ساعت 8:45

بر اساس اطلاعات منتشر شده در کدال؛ سه بانک بیشترین سپرده‌های بانکی را جذب کرده‌اند.


به گزارش خبرنگار اخباربانک، بانکها و موسسات اعتباری فعال در بازار بورس اوراق بهادار هرماه اطلاعات کاملی از عملکرد خود منتشر می کنند.

هم اکنون بیش از ۳۵ بانک و موسسه اعتباری در بازار بانکی کشور در حال فعالیت هستند.

البته از این تعداد بانک و موسسه اعتباری، همه آنها در بورس اوراق بهادار حضور نداشته و آمار و اطلاعاتی در خصوص منابع آنها وجود ندارد.

بانکهایی نظیر ملی، سپه، مسکن، کشاورزی، توسعه تعاون، صنعت و معدن و... که مالکیت آنها بر عهده دولت است، اطلاعاتی در این خصوص منتشر نمی کنند.

بر اساس آخرین گزارشات منتشر شده بانکهای ملت، صادرات و تجارت بیشترین سپرده های بانکی را تا پایان آذرماه جذب کرده‌اند.

بانک ملت با حدود ۲۷۳ هزار میلیارد تومان، بانک صادرات با حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان و بانک تجارت با حدود ۱۷۴ هزار میلیارد تومان جذب سپرده در رده های اول تا سوم بانک‌های بورسی هستند.

همچنین بانک پاسارگاد با ۱۰۹ هزار میلیارد تومان، بانک پارسیان با ۱۰۲ هزار میلیارد تومان، بانک اقتصادنوین با ۴۳ هزار میلیارد تومان و بانک دی با ۲۷ هزار میلیارد تومان در رده های چهارم تا هفتم قرار دارند.

بانکهای سینا با ۲۰ هزار میلیارد تومان، کارآفرین با ۱۶ هزار میلیارد تومان، خاورمیانه با ۱۱ هزار میلیارد تومان و پست بانک با حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز در رده‌های بعدی بانک‌های بورسی از نظر جذب منابع قرار دارند.

لازم به ذکر است اطلاعات منابع سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری به دلیل عدم الزام به انتشار گزارشات، توسط مدیران بانک‌ها منتشر نمی شود.

 


کد مطلب: 72205

آدرس مطلب: https://www.akhbarbank.com/news/72205/کدام-بانکها-بیشترین-سپرده-های-بانکی-جذب-کرده-اند

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com