۰
تعداد چک‌های برگشتی در آبان ماه امسال نسبت به ماه قبل ۱۰٫۹ درصد افزایش داشته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد در استان کهگیلویه وبویراحمد ۱۷٫۵ درصد چک‌های مبادله شده برگشت داده شده که نسبت به دیگر استان‌ها در صدر قرار دارد.
به گزارش اخباربانک، بر اساس آمارهای منتشره از سوی بانک مرکزی در آبان ماه سال جاری در کل کشور ۷٫۶ میلیون فقره چک به ارزشی بالغ بر ۸۳٫۵ هزار میلیارد تومان مبادله شده که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد ۳٫۵ درصد افزایش و از نظر مبلغ حدود یک درصد کاهش داشته است.

از ۷٫۶ میلیون فقره چک مبادله شده در آبان ماه سال جاری ۶٫۹ میلیون فقره چک به ارزش ۷۳ هزار میلیارد تومان وصول و ۶۸۵ هزار فقره چک به ارزشی بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برگشت داده شده است.

تعداد چک‌های برگشتی در آبان ماه امسال نسبت به ماه قبل ۱۰٫۹ درصد افزایش داشته است.

در آبان ماه امسال در بین استان‌های کشور بیشترین نسبت تعداد چک‌های وصولی بـه کل چک‌های مبادله‌ای، متعلق به استان گیلان و یزد بوده؛ به طوری که در این استان‌ها به ترتیب بیش از ۹۳ و ۹۱ درصد چک‌ها وصول می‌شود.

f74z0wb9qb6c2y02ztr.jpg
همچنین در ماه مذکور در بین استان‌های کشور احتمال برگشت خوردن چک در استان کهگیلویه وبویراحمد بیشتر بوده است.
بررسی آمارها نشان می‌دهد بیشترین نسبت تعداد چک‌های برگشتی بـه کل چک‌های مبادله‌ای به استان کهگیلویه وبویراحمد تعلق دارد، به طوری که در آبان ماه امسال ۱۷٫۵ درصد چک‌های مبادله شده در این استان برگشت داده شده است.
منبع:تجارت نیوز
akhbarbank.com/vdcefz8f.jh8wvi9bbj.html
تازه ترین اخبار