۰
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۴

زمزمه پیامکی تاخیر در ضرب‌الاجل رمز پویا

دنیای اقتصاد: با وجود اینکه بانک مرکزی آخرین فرصت برای اجرای اجباری طرح رمز دوم پویا را ابتدای دی‌ماه اعلام کرده، برخی بانک‌ها زمان‌های دیگری از جمله ۱۵ دی‌ماه را برای راه‌اندازی این سرویس به مشتریان خود اعلام می‌کنند.

بنابراین گزارش طرح رمز دوم پویا از حدود یک سال پیش مطرح شد و قرار بود که از ابتدای خردادماه امسال اجرایی شود، اما برخی مشکلات پیش‌آمده و ضرورت اجرای این طرح بر هر دو بستر اپلیکیشن و پیامک، سبب شد تا اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا به تعویق بیفتد.

بر این اساس بانک مرکزی و بانک‌ها با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم این طرح، تلاش کردند تا رمز دوم پویا را به‌صورت اجباری از ابتدای دی‌ماه سال جاری مورد استفاده قرار دهند. البته برخی بانک‌ها این طرح را پیش از زمان اعلام شده توسط بانک مرکزی اجرایی کردند که بانک مرکزی نیز در این باره تاکید کرد زمان اعلام شده آخرین فرصت اجرای این طرح است و هر بانکی که پیش از آن این طرح را اجرایی سازد نه تنها بانک مرکزی با آن مشکلی ندارد بلکه از آن استقبال هم می‌کند. تاکنون بانک مرکزی در چند اطلاعیه‌ بر اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه سال‌جاری تاکید کرده است.

گفته می‌شود بانک مرکزی در پی ارسال پیامک برخی بانک‌ها به مشتریان خود که اجباری شدن این طرح را از نیمه دی‌ماه اعلام کرده‌اند به آنها تذکر داده است. البته گفته می‌شود که همکاری‌های لازم از سوی بانک مرکزی با این بانک‌ها انجام می‌شود تا بتوانند طرح رمز دوم پویا را در حداقل زمان ممکن اجرایی کنند، اما این احتمال وجود دارد که اجباری شدن استفاده از رمز دوم یک‌بار مصرف در برخی بانک‌ها با کمی تاخیر انجام شود؛ هرچند بانک مرکزی به دنبال این است که بتواند این طرح را در تمامی بانک‌ها از ابتدای دی‌ماه اجرا کند. بنابراین به نظر می‌رسد که اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا نه تنها در یک بازه زمانی انجام گیرد که حتی ممکن است برخی بانک‌ها پس از ضرب‌الاجل تعیین شده این کار را انجام دهند.
akhbarbank.com/vdcfc1de.w6dyyagiiw.html
تازه ترین اخبار