۰
سه شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۱

رشد بهای جهانی طلا

در حالی که نگرانی ها در مورد احتمال عدم انعقاد توافق تجاری میان آمریکا و چین موجب کاهش اشتها برای سرمایه گذاری در دارایی های پرریسک شده است، قیمت طلا روز سه شنبه افزایش داشت و به بالاترین رقم در طی بیش از 1.5 هفته گذشته رسید.
به گزارش اخباربانک، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد افزایش به 1473 دلار و 4 سنت رسید. قیمت فلز زرد امروز تا رقم 1475 دلار و 40 سنت بالا رفت که بالاترین رقم از 7 نوامبر تاکنون بود.

قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز با 0.2 درصد افزایش به 1474 دلار و 10 سنت رسید.

شبکه های خبری آمریکا به نقل از یک منبع دولتی گزارش دادند که پکن چندان به انعقاد توافق تجاری با آمریکا خوش بین نیست و از اظهارات اخیر ترامپ مبنی بر عدم توافق طرفین بر سر لغو تعرفه ها ناخرسند است.

در حالی که سرمایه گذاران یک روز دیگر را بدون شنیدن اخبار مثبت از پیشرفت مذاکرات تجاری سر کرده اند،ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز تضعیف شد.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در یک موضع گیری کاملا مداخله جویانه گفته، آمریکا به شدت نگران تشدید ناآرامی های سیاسی و خشونت ها در هنگ کنگ است و از دولت هنگ کنگ خواسته تا نگرانی های عمومی را برطرف سازد. پمپئو همچنین از پکن خواسته تا به وعده های خود در مورد اعطای آزادی های مدنی به شهروندان هنگ کنگی عمل کند.

با کاهش امیدها به انعقاد توافق تجاری و افت تقاضا برای خرید دلار، ارزش پول ملی آمریکا امروز در نزدیکی پایین ترین رقم 2 هفته اخیر در نوسان بود.

ترامپ و جرومی پاول، رئیس فدرال رزرو دیروز در کاخ سفید دیدار کردند و در مورد وضعیت رشد اقتصادی، بیکاری و نرخ تورم آمریکا تبادل نظر کردند.
 
akhbarbank.com/vdcaeyn0.49n6i15kk4.html
تازه ترین اخبار