۰
سه شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۷

آخرین خبرها از بانک های ادغام شده در بانک سپه

بانک های مورد نظر همچون قوامین، مهر، حکمت مجامع معوق خود را برگزار کرده و در انتظار زمان اجرایی شدن این قانون یعنی ادغام از طرف بانک مرکزی هستند.
آخرین خبرها از بانک های ادغام شده در بانک سپه
به گزارش اخباربانک، با بسته شدن بازار پایه و باز شدن بازارهای جدید بر مبنای رنگ های قرمز، نارجی و زرد، برخی نمادها هنوز تکلیفشان مشخص نشده و سهامداران آن ها پس از مدت ها هنوز در خصوص وضعیت این نمادها با ابهاماتی مواجه هستند. از جمله این نمادها می توان به نماد بانک هایی همچون قوامین، مهر، حکمت و نمادهای تعلیق شده ای همچون وگردش اشاره کرد. سهامداران این بانک ها در خصوص نحوه بازگشایی یا عدم بازگشایی آن ها در بازار جدید فرابورس اطلاعاتی ندارند.

صابر جعفروند آذر رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی سازمان بورس در خصوص آخرین وضعیت نماد این بانک ها و تکلیف سهامداران گفت: همان طور که می‌دانیم این نمادها به دلیل موضوع ادغام متوقف شدند و اعلام شد تا زمان تعیین تکلیف ادغام بانک ها، امکان معامله آن ها وجود ندارد.

وی ادامه داد: بانک های مورد نظر همچون قوامین، مهر، حکمت مجامع معوق خود را برگزار کرده و در انتظار زمان اجرایی شدن این قانون یعنی ادغام از طرف بانک مرکزی هستند. به همین دلیل پس از ادغام این بانک ها نماد آن ها در بازار جدید فرابورس وجود نخواهد داشت.

وی افزود: ادغام بانک ها تقریبا قطعی شده و اطلاعیه های مورد نظر نیز از طرف بانک مرکزی ارسال شده است. به همین دلیل به نظر نمی رسد نماد بانک های مورد نظر تا تعیین تکلیف و اجرایی شدن این قانون قابلیت معامله داشته باشند.

جعفروند تاکید کرد: با توجه به موضوع ادغام بانک مرکزی الزامات و دستورالعمل هایی را برای سهامداران این بانک ها در نظر گرفته تا در زمان ادغام شدن، سهامداران متضرر نشوند. بنابراین سهامداران نباید نگرانی داشته باشند. به زودی تکلیف آن ها مشخص خواهد شد. بازخرید سهم های سهامداران حاضر به گونه ای طراحی شده تا سهامداران متضرر نشوند.

این مقام مسئول در خصوص نمادهای حذف شده و تعلیق شده فرابورس همچون وگردش نیز گفت: در خصوص این نمادها فرابورس باید تصمیم گیری نماید و ما به عنوان نهاد ناظر در فرابورس نیز در انتظار تعیین تکلیف نمادهای تعلیق شده ای همچون وگردش هستیم.
 
akhbarbank.com/vdcgxx9u.ak9z34prra.html
تازه ترین اخبار