۰
دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۳

بهره برداری از کارخانه فرآوری زغال سنگ طبس

کارخانه فرآوری زغالسنگ طبس روز یکشنبه ۲۴ شهریور 1398 با حضور دکتر پورمند مدیرعامل میدکو و طی برقراری تماس تلفنی با دکتر قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد و رییس هیأت مدیره میدکو با ذکر یا امام هادی (ع) آغاز شد.
به گزارش اخباربانک، دکتر قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و آرزوی توفیق برای کارکنان، راه اندازی و بهره برداری این کارخانه را  تبریک و برای مجموعه میدکو آرزوی موفقیت روز افزون کردند.

همچنین دکتر پورمند مدیر عامل میدکو  گفت: این کارخانه در ادامه زنجیره تأمین فولاد شرکت میدکو راه اندازی شده و بخشی از کنسانتره کک سازی شرکت فولاد زرند را تامین خواهد کرد.

وی ادامه داد: پس از روشن شدن کوره شماره یک کارخانه پخت سنگ آهک و دولومیت و راه اندازی این پروژه و در آینده ای نزدیک در راستای حفظ محیط زیست کارخانه خنک سازی کک به روش خشک (CDQ)  به بهره برداری خواهد رسید.

پورمند در پایان گفت: افتتاح این پروژه ها هدیه کوچکی است به ملت شریف ایران از سوی فرزندان این مرزو بوم که در قالب شرکتهای مختلف و گروه های کاری باعث ثروت آفرینی در زمینه معدن و صنایع معدنی شده اند در همین راستا تا پایان سال جاری کارخانه 1.7 میلیون تنی فولاد زرند به روش کوره بلند نیز به بهره برداری خواهد رسید.

گفتنی است؛ کارخانه فرآوری زغالسنگ طبس از پروژه های شرکت گسترش و نوسازی معادن خاورمیانه (ممرادکو) با ظرفیت تولید 550 هزار تن کنسانتره زغالسنگ کک شو در سال ساخته شده و در حال حاضر با اشتغال زایی برای ۱۵۰ نفر از جوانان بومی در جهت توسعه منطقه قدم برداشته است. این کارخانه با طراحی شرکت مهندسی معیار صنعت و اجرای شرکت مانا از دیگر شرکت‌های زیرمجموعه میدکو ساخته شده است.  

akhbarbank.com/vdceww8f.jh87ei9bbj.html
تازه ترین اخبار