۰
۳
پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸

وزیر اقتصاد: ثبات نسبی در بازار ارز برقرار شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: خوشبختانه ثبات نسبی در مسئله ارز در کشور برقرار شده است.
وزیر اقتصاد: ثبات نسبی در بازار ارز برقرار شد
به گزارش اخبار بانك به نقل از مهر، فرهاد دژپسند اظهار داشت: سیستان و بلوچستان یک موقعیت طلایی همچون منطقه آزاد چابهار را دارد، چابهار یک نقش استراتژیک برای کشور و سیستان و بلوچستان می‌تواند داشته باشد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: سیستان و بلوچستان قابلیت‌های گوناگونی دارد که می‌توانیم این قابلیت‌ها را به منصه ظهور در بیاوریم و بازدیدهایی از چابهار و دیگر مناطق این استان به همین منظور انجام می‌شود.

وی افزود: در این سفر ضمن آشنایی با شرایط و مشکلاتی که منطقه آزاد چابهار با آن مواجه است، راهکارهایی برای برون‌رفت از این مشکلات پیدا خواهیم کرد.

دژپسند اظهار داشت: در سفر ۲روزه‌ای که در خدمت مدیران عالی و مردمان خوب سیستان و بلوچستان هستیم ان‌شاءالله بتوانیم به یک بسته‌های فکری و سیاستی برسیم که بتوانیم در مراحل بعدی برای برون‌رفت از مشکلات این نقطه از ایران اسلامی استفاده کنیم.

وی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در زمان بررسی صلاحیت به‌عنوان وزیر اقتصادی و دارایی در مجلس شورای اسلامی مطرح کردم این بود که این وزارتخانه باید به‌گونه‌ای اداره شود که ضمن حفظ نقش ستادی خود، در عمل بتواند با کف اقتصاد جامعه آشنا و درگیر باشد.

وزیر اقتصاد و دارایی اظهار داشت: در این سفرها از نزدیک مسائل و مشکلات مناطق، استانها و فعالان اقتصادی بررسی و راه‌حل‌هایی را پیدا می‌کنیم و نهادهای اقتصادی نیز بدون واسطه مشکلاتشان را با وزیر در میان بگذارند.

وی ادامه داد: از طرفی خوشبختانه بعد از پیروزی انقلاب مراکز آموزش عالی گسترش بسیار مناسب و فزاینده‌ای پیدا کردند.

دژپسند اظهار داشت: امروز همه استانها از قابلیت بسیار بالایی برخوردار هستند و طبیعتاً اساتید برجسته اقتصاد در رشته اقتصاد و مدیریت حسابداری به‌واسطه پژوهش‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌هایی که داوری کردند دارای دیدگاهها و اندیشه‌های جدیدی هستند.

وی ادامه داد: این اقتصاددانان مشکلات جامعه را بررسی کردند و دارای پیشنهاد هستند، یکی از برنامه‌های ما این است که کنار نشست‌هایی که با فعالان اقتصادی و اساتید دانشگاهها داریم مشکلات بررسی و راه‌حل‌هایی برای حل آنها داشته باشیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: از مناطق مرزی و گمرکات سیستان و بلوچستان از نزدیک بازدید خواهیم کرد و چنانچه مشکلاتی وجود داشته باشد آنها را بررسی و حل می‌کنیم.

وی ادامه داد: همچنین با علمای سیستان و بلوچستان تا جایی که مقدور باشد نشست‌هایی خواهیم داشت و مشکلات را از نزدیک شناسایی می‌کنیم.

دژپسند با اشاره به برنامه وزارت اقتصاد و دارایی برای برطرف کردن مشکلات واحدهای نیمه‌فعال و تعطیل در کشور گفت: یکی از اهداف ما در سفرهای استانی این است که بتوانیم از نزدیک مشکلات واحدهای تولیدی را بررسی کنیم.وی ادامه داد: به‌طور خودکار خیلی از مشکلات واحدهای تولیدی نیمه‌فعال را به نظام بانکی ارتباط می‌دهند که باید دید چه‌میزان از این مشکلات به نظام بانکی، امور مالیاتی، گمرکات، فناوری‌های واحد تولیدی و چه‌میزان به نوع مدیریت این واحدها بستگی دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: طبیعتاً هرآنچه در حوزه این وزارتخانه، نظام بانکی، نظام مالیات و گمرکات مربوط باشد چاره‌اندیشی خواهیم کرد.
وی همچنین راجع به مسئله ارز در کشور ابراز کردد: در این مدت که در وزارت اقتصاد و دارایی هستم تلاش کردیم که در مسئله ارز ثبات برقرار کنیم.
دژپسند ادامه داد: خوشبختانه ثبات نسبی در مسئله ارز در کشور برقرار شده است.
akhbarbank.com/vdcewz8p.jh8p7i9bbj.html
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
خيلي پرو هستند كدام ثبات نسبي!!!!!!!
محمد
Netherlands
اقا حالت خوبه . کجا زندکی میکنی . دلار ۱۲ هزار تومان شده . الان خبر داری . عشقی .😡😡😡
Iran, Islamic Republic of
قبلا بیست هزار تومان بود و الان دوازده هزار تومان یعنی چهل درصد کاهش نرخ ارز انهم در شرایطی که حجم نقدینگی ریال نسبت به دلار در چهار سال گذشته چهارصد تا پانصد درصد رشد کرده پس وزیر اقتصاد به درستی گفتند دلار کاهش یافته است.
تازه ترین اخبار