۰
پنجشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۲

دلار راه طلا را بست

اخبار بانک: تقویت دلار طلا را تحت فشار قرار داده است. اما نقره و پلاتین چهارمین جلسه افزایش قیمت را تجربه کردند.
دلار راه طلا را بست
به گزارش اخبار بانک به نقل از رویترز، روز گذشته طلا از اوج دو هفته ای قیمت با توجه به تقویت دلار پایین آمد از طرفی احتمال صبوری بانک فدرال تا سال آینده برای افزایش نرخ بهره وجود دارد.

طلای اسپات با ۰.۱ درصد افت قیمت به ۱۱۴۵.۸۶ دلار در هر اونس رسید پیش از آن تا سطح ۱۱۵۳.۳۰ دلار یعنی بالاترین قیمت از ۲۴ سپتامبر صعود کرد.

بازار تا حدودی آرام بود چراکه معامله گران منتظر نتایج نشست ماه سپتامبر مقامات بانک فدرال رزرو هستند. آنها منتظر دریافت سرنخی از میزان نزدیک بودن اقدام بانک و اهمیت و عمق بحث بحران جهانی هستند.

بعد از ایجاد نگرانی در رابطه با درآمدهای ایالات متحده و قیمت نفت وال استریت و شاخص های بورس آمریکا هر آنچه در ابتدا اندوخته بودند از دست دادند. بطور کلی دارایی های پر خطرتر عملکرد بهتری دارند. شرایط مثبت ارزیابی می شود و این یعنی طلا مغلوب خواهد بود.

همچنین تقویت دلار باعث ایجاد فشار بر قیمت طلا شد و در مقابل طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر گران تر کرد.

از مدتی پیش گمانه زنی ها در مورد زمان بندی افزایش نرخ بهره توسط بانک فدرال آمریکا باعث شد فلز طلا که در اینصورت شامل هزینه بیشتر نگهداری برای سرمایه گذار می شود درخشش خود را رفته رفته از دست بدهد.

اما اطلاعات اقتصادی آمریکا و احتیاط در رابطه اقتصاد جهانی بسیاری را از اقدام زودهنگان این بانک ناامید کرده است. به همین ترتیب این ماه طلا توانست ۳ درصد افزایش قیمت را تجربه کند.

در بازار دیگر فلزات، نقره به ۱۶.۱۰ دلار درهر اونس افزایش یافت که بالاترین سطح قیمت در سه ماه گذشته است و افزایش قیمت این ماه خود را به ۸.۵ درصد رساند.

پلاتین نیز برای چهارمین جلسه متوالی در روند افزایش قیمت قرار گرفت و به بالاترین قیمت از ۲۵ سپتامبر بالغ بر ۹۵۲ دلار درهر اونس رسید. پالادیوم در مسیر معکوس حرکت کرد و با ۱.۱ درصد افت قیمت به ۶۹۴.۷۵ دلار در هر اونس رسید.
akhbarbank.com/vdcdxz0s.yt0jf6a22y.html
تازه ترین اخبار