شعب موسسه اعتباری " نور "، کم می شود

14 مرداد 1394 ساعت 12:17

اخبار بانک: مدیرعامل موسسه اعتباری نور گفت: ادغام تعاونی های زیر مجموعه در موسسه نور ظرف شش ماه آتی انجام خواهد شد و شعب ناکارآمد موسسه کاهش می یابد.


به گزارش «اخبار بانک»، مدیر عامل موسسه اعتباری نور، سرمایه موسسه متبوع خود را ۳۰۰ میلیارد تومان خواند و اعلام داشت که این موسسه اعتباری، نخستین موسسه اعتباری اجتماعی درکشور است.

موسسه اعتباری نور، درحال حاضر، یکی از موسسات اعتباری بوده که از محل تجمیع تعاونی‌های اعتبار "کارسازان آینده"،"پیشگامان همیار یزد" و صندوق‌های قرض‌الحسنه "ریحانه‌گستر" و "مشیز" تشکیل شده است. این موسسه پس از طی مراحل مختلف از جمله پذیره نویسی، تشکیل هیات مدیره و مراحل ثبت و پذیرش در فرابورس، گام در پیکره نظام بانکی کشور گذارده است.

موسسه مورد اشاره با ۴۴۰ شعبه در سراسر کشور و بیش از یک میلیون و ۴۵۰ هزار سپرده گذار اکنون در حالی مجوز خود را از بانک مرکزی اخذ کرده که امیدواری ها حاکی از این بوده که این موسسه بتواند به عنوان نخستین موسسه اعتباری اجتماعی فعالیت خود را در کشور به صورت جدی دنبال کند.

محمدحسین اسکندرزاده در گفتگو با نسیم افزود: این موسسه، ۲۲ مرکز در سطح کشور داشته که عمده فعالیت آنها در زمینه ارایه خدمات درمانی واجتماعی است.

به گفته وی، موسسه اعتباری نور، به عنوان یک بانک اجتماعیدر زمینه خدمات عام المنفعه فعالیت می کند.

مدیر عامل موسسه اعبتاری نور، با بیان اینکه سه تعاونی مذکور منحل شده اند، تاکید کرد: هنوز ادغام این موسسات در موسسه نور صورت نگرفته که این امر نیز ظرف شش ماه آتی انجام خواهد شد.

وی درباره تعداد تمامی شعب سه تعاونی مورد اشاره هم گفت: در حال حاضر، این سه تعاونی دارای ۴۴۰ شعبه درسراسر کشور بوده که ۳۴۰ شعبه آن فعال بوده و مابقی هم در حال تجهیز است.

وی اظهار داشت: برای جمع آوری شعب ناکارآمد این موسسه ، با هماهنگی بانک مرکزی سازماندهی و انجام خواهد شد.

اسکندری زاده،با بیان اینکه این موسسه با ارایه خدمات ویژه اجتماعی، پیگیری مشکلات مشتریان را هم مدنظر قرار خواهد داد، به نسیم گفت که بانک ها بجای مسابقه گذاردن برای دریافت نرخ بالا، باید به ارایه خدمات بیشتر به مشتریان خود بکوشند.

مدیر عامل موسسه اعتباری نور گفت: این موسسه قوانین بانک مرکزی را رعایت می کند و افزود که در هنگامه رقابت، ممکن است که برخی با شیطنت مطرح سازند که موسسه نور بیشتر از ۲۰ درصد نرخ سود ابلاغی ، سود پرداخت می کند درحالیکه اینچنین نیست.


کد مطلب: 36101

آدرس مطلب: https://www.akhbarbank.com/news/36101/شعب-موسسه-اعتباری-نور-کم-می-شود

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  https://www.akhbarbank.com