۰
پنجشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲

متن مذاکرات فدرال رزرو آمریکا طلا را ارزان کرد

اخبار بانک: قیمت جهانی طلا امروز پنج شنبه پس از انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو آمریکا با افت نسبی روبرو شد و به کمتر از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس رسیده است.
متن مذاکرات فدرال رزرو آمریکا طلا را ارزان کرد
به گزارش «اخبار بانک»، رویترز گزارش داد: انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که علی رغم انتشار آمارهای ناامید کننده در خصوص وضعیت اقتصادی این کشور، احتمال افزایش نرخ بهره در نشست ژوئن همچنان وجود دارد.

بر اساس این گزارش پس از آنکه دو مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا تاکید کردند که نرخ بهره این کشور در نشست ژوئن افزایش خواهد یافت قیمت طلا با افت نسبی روبرو شده است.

جمع بندی مذاکرات نشست مارس فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره در نشست ژوئن بیشتر از قبل شده است. این در شرایطی است که گزارش اخیر وزارت کار آمریکا نشان می دهد که اقتصاد این کشور طی ماه مارس تنها ۱۲۶ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

پس از انتشار متن مذاکرات نشست فدرال رزرو شاخص ارزش دلار نیز امروز پنج شنبه به بالاترین سطح خود در یک هفته اخیر رسیده و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

متن مذاکرات فدرال رزرو نشانگر افزایش نرخ بهره در سال ۲۰۱۵ است
تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری آر بی سی کاپیتال تاکید کرد که انتشار متن مذاکرات نشست اخیر فدرال رزرو آمریکا نشان می دهد که نرخ بهره این کشور قطعا در سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش خواهد یافت.

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه خبری بلومبرگ، جورج گرو تحلیلگر ارشد موسسه آر بی سی تصریح کرد که متن مذاکرات نشست مارس فدرال رزرو بار دیگر نشان داده است که نرخ بهره آمریکا تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی افزایش خواهد یافت و فدرال رزرو تمایلی برای به تاخیر انداختن این مساله تا سال ۲۰۱۶ نخواهد داشت.

برخی مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا بر این باورند که بهبود اوضاع اقتصادی این کشور طی ماه های اخیر زمینه مناسبی را برای افزایش نرخ بهره فراهم کرده و این مساله می تواند به نفع شاخص سهام و اوراق قرضه باشد.

پس از انتشار متن مذاکرات فدرال رزرو قیمت طلا با افت نسبی روبرو شده و بیشترین کاهش را در یک هفته گذشته تجربه کرده است.

جورج گرو افزود: قیمت طلا بار دیگر تحت تاثیر افزایش ارزش دلار قرار گرفته است. در صورت ادامه روند صعودی ارزش دلار باید منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا باشیم.
akhbarbank.com/vdccpeq1.2bqim8laa2.html
تازه ترین اخبار