۰
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۷
بدون دریافت هیچ گونه وجهی

تفاهم‌نامه بیمه یوزپلنگ ایرانی امضا شد

پیش‌نویس تفاهم‌نامه بیمه یوزپلنگ ایرانی و محیط‌بانان زیست گاه‌های یوز سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه دانا امروز منعقد شد.
تفاهم‌نامه بیمه یوزپلنگ ایرانی امضا شد
به گزارش پايگاه خبري اخبار بانك، بیژن صادق مدیرعامل بیمه دانا در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: بيمه دانا به طور داوطلبانه متعهد مي شود در سه حوزه كه دو حوزه آن مربوط به فعاليت هاي بيمه گري است با دفتر پروژه حفاظت از يوز ايراني همكاري كند و بيمه نامه های مربوطه را به صورت رايگان صادر خواهد كرد.

وی با اشاره به اینکه پوشش بيمه اي اين تفاهم نامه شامل بيمه عمر، حوادث، درمان، مسئوليت و آتش سوزي، در مورد شرايط آن اظهارداشت: بیمه نامه عمر و حادثه يوز و مسئوليت يوز كه براي اولين بار در جهان طراحي خواهد شد شامل پوشش ۵۰ ميليون تومان فوت يوز بر اثر حادثه تا سقف ۵ قلاده در سال به حساب دفتر پروژه حفاظت از يوز و همچنين پوشش خسارت به دامداران بر اثر حمله يوزپلنگ است.

وی همچنین در مورد بيمه نامه هاي حافظان يوز نیز گفت: بيمه دانا متعهد به ارائه رايگان بيمه نامه هايی براي ۱۲۶ پرسنل دفتر پروژه حفاظت از يوز ايراني است که این بیمه نامه ها شامل ارائه بيمه درمان تكميلي، بيمه حوادث گروهي رايگان، بيمه نامه مسئوليت مدني در قبال شخص ثالث و بيمه نامه آتش سوزي پاسگاه هاي محيط باني می شود.

صادق با تاکید بر اینکه در بخش حمايت فرهنگي، این شرکت از پروژه هاي فرهنگي در مسير تبديل يوز ايراني به نماد تيم ملي فوتبال در جام جهاني حمايت مي كند، افزود: مدت زمان بيمه ۵ سال از تاريخ صدور بيمه نامه است و با توافق طرفين تمديد مي شود.

مدیرعامل بیمه دانا تصریح کرد: قرار است در مراحل بعدی بیمه گوزن زرد و پلنگ نیز منعقد شود که مقدمات این کار انجام شده است.

همچنین در این مراسم هومن جوکار مدیر پروژه حفاظت از یوز پلنگ آسیایی گفت: تنها زیستگاه یوز پلنگ آسیایی در ایران است از این رو باید با اجرای برنامه های مدون در حفظ آن کوشا باشیم. یوز پلنگ آسیایی در تمام مناطق آسیایی به جز ایران از بین رفته و وضعیت آن در شرایط بحرانی قرار دارد که خوشبختانه با اقداماتی که در ایران برای حفاظت این گونه در خطر انقراض انجام شده است، حدود ۵۰ قلاده در ایران زیست می کنند.

جوکار یادآور شد: امضای این تفاهمنامه یک حرکت نوین در حفظ محیط زیست و تنوع زیستی است و شرکت بیمه دانا به طور داوطلبانه پیشنهاد بیمه یوزپلنگ ها را به سازمان محیط زیست ارایه کرد که مورد استقبال مدیران این سازمان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: براساس این بیمه نامه ، اگر یوز پلنگ حادثه ای ایجاد کند یعنی به دام حمله کند، بیمه خسارت دامدار را پرداخت می کند. پول بیمه یوز پلنگ ها در صندوق بین المللی مشترک برنامه عمران سازمان ملل متحد و سازمان حفاظت محیط زیست واریز می شود که از این بودجه برای رفع موانعی که موجب بروز حادثه برای یوز می شود، استفاده خواهد شد.

پیش نویس تفاهم نامه حمایت از پروژه یوزپلنگ ایرانی
ماده ۱: هدف؛ بیمه دانا به طور داوطلبانه متعهد می شود در سه حوزه که دو حوزه آن مربوط به فعالیت های بیمه گری است با دفتر پروژه حفاظت از یوز ایرانی همکاری کند. بیمه دانا این بیمه نامه ها را به صورت رایگان صادر خواهد کرد. 

ماده ۲: پوشش های بیمه ای؛‌ پوشش بیمه ای این تفاهم نامه شامل بیمه عمر، حوادث، درمان، مسئولیت و آتش سوزی با شرایط زیر است: 

الف- بیمه نامه عمر و حادثه یوز و مسئولیت یوز در قبال شخص ثالث:
بیمه نامه عمر و حادثه یوز و مسئولیت یوز که برای اولین بار در جهان طراحی خواهد شد شامل پوشش ۵۰ میلیون تومان فوت یوز بر اثر حادثه تا سقف ۵ قلاده در سال به حساب دفتر پروژه حفاظت از یوز و همچنین پوشش خسارت به دامداران بر اثر حمله یوزپلنگ است. 

ب- بیمه نامه های حافظان یوز:
بیمه دانا متعهد به ارائه رایگان بیمه نامه های ذیل برای ۱۲۶ پرسنل دفتر پروژه حفاظت از یوز ایرانی است. 
۱) ارائه بیمه درمان تکمیلی به ۱۲۶ محیط بان و افراد تحت تکفل با پوشش مناسب
۲) ارائه بیمه حوادث گروهی رایگان برای ۱۲۶ محیط بان
۳) ارائه بیمه نامه مسئولیت مدنی در قبال شخص ثالث برای ۱۲۶ محیط بان و مسئولیت پروژه در مقابل محیط‌بان
۴) ارائه بیمه نامه آتش سوزی پاسگاه های محیط بانی 

ماده ۳: حمایت فرهنگی از نماد یوز در جام جهانی؛‌ بیمه دانا از پروژه های فرهنگی در مسیر تبدیل یوز ایرانی به نماد تیم ملی فوتبال در جام جهانی حمایت می کند. 

ماده ۴: مدت؛ مدت زمان بیمه ۵ سال از تاریخ صدور بیمه نامه است و با توافق طرفین تمدید می شود.
akhbarbank.com/vdcgwn9x.ak9zu4prra.html
تازه ترین اخبار