۰
سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۹

"رافزا" برای عرضه اولیه امروز معرفی شد

مدیرعامل رایان هم افزا با اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی از تحقق ۱۵۶ درصدی پیش بینی سود سال جاری در سه ماه نخست و استراتژی‌ها جهت توسعه و درآمد پایدار خبر داد.
"رافزا" برای عرضه اولیه امروز معرفی شد
به گزارش اخباربانک، جلسه معرفی آنلاین شرکت رایان هم افزا برای اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی بعدازظهر دوشنبه باحضور حمید رضا عبدالله‌ پور مدیرعامل "رافزا" برگزار شد تا آماده عرضه اولیه 15 درصدی سهام در بازار دوم معاملات فرابورس برای امروز باشد.

عبدالله‌ پور فعالیت اصلی این شرکت را تولید نرم‌افزارهای مورد نیاز کارگزاران بورس، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، بانک‌ها و ارائه خدمات ‏نرم‌افزاری عنوان کرد و گفت: رایان هم افزا زیرساخت‌های نرم‌افزاری ۵۵ درصد از کارگزاری‌های دارای مجوز معاملات برخط را ارائه می‌کند. همچنین ۷۰ درصد شرکت‌هایی که مجوز سبدگردانی دارند و 75 درصد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک نیز از سرویس‌های رایان هم‌افزا استفاده می‌کنند.

وی افزود: 59 درصد از درآمدها مربوط به خدمات سامانه معاملات برخط، ۲۴ درصد از محل خدمات مدیریت کارگزاری و ۱۶ درصد مربوط به خدماتی است که به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ارائه می‌شود. در سال ۹۸ رایان هم افزا ۲۷ میلیارد تومان سود خالص محقق کرده و پیش‌بینی سود سال ۹۹ نیز ۶۴ میلیارد تومان بوده که در سه‌ماهه نخست سال ۲۵ میلیارد تومان آن محقق شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه حضور فناوری اطلاعات در عرصه خدمات بازار سرمایه نقش تعیین‌کننده و راهبردی در توسعه خدمات این بازار دارد، ادامه داد: مدیریت عملیات روزانه بدون بکارگیری فناوری نوین اطلاعات امکان‌پذیر نیست و در این راستا رایان هم‌افزا تلاش دارد همکاری زیادی با مشتریان در بکارگیری بهینه نرم‌افزارها و دستیابی به بیشترین سطح کنترل عملکرد داشته باشد.

عبدالله پور استراتژی‌های این شرکت جهت توسعه و درآمد پایدار را توسعه زیرساخت و هسته اصلی نرم‌افزار، ارائه سرویس‌های جامع روی زیرساخت اصلی نرم‌افزار جهت تسهیل توسعه سیستم‌های بیرونی، استفاده از ظرفیت گروه های استارت آپ جهت توسعه منابع سازمانی و محصولات جدید و ارائه سیستم‌های جامع برای گروه‌های خدمات مالی اعلام کرد.


واگذاری ۱۵ درصد سهام رایان هم افزا در روز
برای اولین بار طی ۳.۵ سال اخیر ، فرایند عرضه اولیه سهام شرکت های جدید تغییر کرد و واگذاری ۱۵ درصد سهام رایان هم افزا به جای یک روز ، طی دو روز کاری انجام خواهد شد.
 
در حالی از 17 بهمن 95 فرایند عرضه اولیه سهام شرکت های جدید به روش ثبت سفارش در یک روز انجام می شد که برای اولین بار این رویه تغییر کرد و واگذاری 15 درصد سهام رایان هم افزا به جای یک روز ، طی دو روز کاری انجام خواهد شد.

به این ترتیب ، 13 درصد از سهام "رافزا" معادل 26 میلیون سهم با حداکثر سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی 20 سهم و دامنه قیمت 2450 تا 2500 تومانی هر سهم ، آماده عرضه شده اما زمان سفارش خرید این سهم به جای صبح به بعدازظهر موکول شده که از ساعت 13 تا 17 خواهد بود.

بنابراین متقاضیان خرید سهام این شرکت باید بعد از پایان معاملات ، اقدام به سفارش خرید کنند. علاوه براین ، تخصیص سهام "رافزا" ، فردا و شروع معاملات ثانویه از شنبه آینده تعیین شده است .

همچنین دو درصد دیگر معادل 4 میلیون سهم ، شنبه 28 تیر با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه به صندوق های سرمایه تعلق می گیرد.
تازه ترین اخبار