۰
۱
معاون وزیر اقتصاد گفت: باقیمانده واحدهای صندوق‌های واسطه‌گری مالی تا پایان ماه جاری و تا سقف ۵ میلیون تومان به مردم ارائه می‌شود.
جزییات ادامه عرضه ETF دولت/تا سقف ۵ میلیون تومان خرید مجاز است
به گزارش اخباربانک به نقل از فارس، عباس معمارنژاد در مورد این که بعد از عرضه واحدهای صندوق واسطه گری مالی یکم موسم به ETF مالی، بقیه سهام دولت چه شد، گفت: با فروش واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری مالی یکم در مرحله اول ۵.۸ هزار میلیارد تومان پول از مردم جمع‌آوری شد که مستقیم به خزانه دولت واریز شد و برای بقیه واحدهای مانده صندوق واسطه گری مالی در حال بررسی هستیم که مابقی سهام دولت در ۵ شرکت (بانک تجارت، بانک ملت، بانک صادرات، بیمه البرز و بیمه اتکایی امین) را مجددا از طریق ای تی اف مالی تا آخر تیرماه جاری به مردم عرضه کنیم.

سقف خرید
وی در مورد این که آیا مجوزهای لازم را گرفته‌اید، گفت: مجوز قبلا گرفته شده است، فقط باید فرایند اجرایی آن تعریف شود که هر کس با داشتن کد ملی بتواند تا سقف ۵ میلیون تومان از واحدهای صندوق واسطه‌گری مالی یکم با تخفیف دریافت کند و کسانی که قبلا این واحدها را در سقف ۲ میلیون تومان خریده‌اند، بتوانند تا ۳ میلیون تومان دیگر هم از واحدهای جدید صندوق واسطه گری مالی یکم خریداری کنند.

شرایط خرید
معمارنژاد با بیان این که تلاش می‌شود تا فرایند اجرایی عرضه واحدهای صندوق واسطه گری مالی تا پایان تیرماه انجام شود، گفت: دوباره خرید این واحدها از طریق درگاه بانک‌ها و کارگزاری بورس امکان‌پذیر می‌شود.
وی ارزش باقیمانده صندوق واسطه گری مالی یکم را در حال حاضر ۲۵ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: با توجه به این که در عرضه قبلی واحدهای این صندوق هر واحد ۱۰ هزار تومانی که به مردم فروخته شد، اکنون به قیمت روز ۲۷ هزار تومان معامله می‌شود، گفت: رشد این سرمایه گذاری ۱۷۰ درصد بازده داشته و پیش بینی می‌شود مردم در خرید واحدهای این صندوق دوباره استقبال کنند.

دلایل عدم نشان دادن «دارایکم» در پرتفوی
معمارنژاد همچنین در مورد گلایه برخی از دارندگان واحد صندوق واسطه گری مالی یکم مبنی بر این که «دارایکم» در پرتفوی آنها دیده نمی‌شود، ‌ گفت:‌ کسانی که از طریق درگاه بانکی خریداری کرده‌اند، به صورت پیش فرض در کارگزاری همان بانک دیده می‌شود اما کسانی که از طریق کارگزاری و کد بورسی خود خرید کرده‌اند، می‌توانند پرتفوی دارا یکم را ببینند.

زمان ارائه دومین صندوق دولت
وی همچنین در مورد این که ای تی اف دوم چه موقع عرضه می‌شود، گفت: واحدهای صندوق قابل معامله بورسی بعدی احتمالا در اواخر تیر یا اوایل مرداد ماه ارائه خواهد شد که بسته به این که کارهای اجرایی کدام ای تی اف زودتر انجام شود، یا ای تی اف پالایشی خواهد بود یا ای تی اف فلزی و خودرویی خواهد بود.
مشاهده نظر مخاطبان
محمد سعیدی پور
Iran, Islamic Republic of
با سلام .از مشتریان کارگزاری بانک رفاه هستم .نا پرهیزی نمودم .etf خریدم .در سی ام خرداد ماه از سامانه بام .در تاریخ 3 تیر ماه درخواست تغییر کارگزاری نمودم .تاکنون خبری نشده .کارگزاری کلا یا اشغاله ویا جواب نمیده .با سامانه بام تماس گرفتم به سامانه سمات ارجاع دا دند .در سایت ها پی گیری نمودم از مشت نمونه خروار دریافتم . هزاران نفر مانند من در گیر نقص سیستم وعدم درج سهام etfدر سبد سهام وپرتفوی پنل کارگزاری های مفید بهمن اگاه رفاه فارابی و... هستند .حال با فیوضات ملوکانه معاون وزیر اقتصاد به ایشان بفرمایید دست ما به بند کفش هیچ یک از مسولین وکارگزاران ومدیران وبرنامه ریزان ومجریان این طرح هم نمی رسد مدیر مسول اخبار بانک .لطقا به تمنای هزار مرتبه منتشر نمایید واطلاع رسانی نمایید ودرخواست نمایید پیش از عرضه مجدد! لطفا ریس جمهور وزیر اقتصاد رییس سازمان بورس ریس کل بانک مرکزی و.....جوابگو باشندو.. تکلیف ما را به طور دقیق مشخص نمایند.
تازه ترین اخبار