۰
۱
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵

عامل اصلی قیمت ارز ، حبس ۲۶ میلیارد دلار است

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت ارز ، عدم بازگشت ۲۶ میلیارد دلار توسط صادرکنندگان بوده و منتظر وعده همتی برای کاهش قیمت ها هستبم .
به گزارش اخباربانک، کاظم موسوی در رابطه با راه‌های شکست نرخ افسارگسیخته ارز که به هیچ عنوان مورد قبول مردم و مجلس نیست به خانه ملت گفت: یکی از دلایل افزایش خطرناک قیمت ارز، عدم بازگشت ارز حدود 26 میلیارد دلاری توسط صادرکنندگان است که به نظر می‌رسد به دنبال معاملات با دیگر کشورها هستند.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود با بازگرداندن 15 میلیارد دلار ، بازار ارز متعادل شود . بنابراین تعیین زمانی برای شرکت‌هایی که ارز را باز نگردانده و نظارت بر عملکرد ، نخستین اقدامی است که دولت باید انجام دهد و در صورت عدم حصول نتیجه از طریق قوه قضاییه اقدام کند. در مرحله دوم باید فرایند صادرات را به شرکت‌های متخصص و قابل اطمینان بسپارد .

موسوی با اعلام اینکه اخذ مالیات از خانه های خالی ، منجر به کاهش قیمت مسکن می‌شود، افزود : امیدوارم رئیس بانک مرکزی به قول مبنی بر کاهش قیمت ارز طی چند روز آینده عمل کند .
مشاهده نظر مخاطبان
Sweden
این حرف منطفی نیست ؟؟؟ مگر قرار بوده تمامی ارزها مثلا در یکم خرداد ماه بازگردد ؟؟؟ هر زمان که مشکل افزایش قیمت دلار بوجود میاید بحث واقعی خروج مبلغ بالایی ارز از کشور توسط سیاسیون است ولا غیر مثل پایان سال 96 ویا دوره آقای رفسنجانی که ده تن طلا بعد از چند روز تبدیل به ده تن آهن شد ویا در دوره احمدی نژادی و تصاحب 18 میلیارد دلار کامیونی ایران توسط ترکیه ووو
تازه ترین اخبار