۰
۲
يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱

گواهی سپرده یورویی جایگزین ریال می‌شود

رئیس کل بانک مرکزی از دو برنامه این بانک برای مدیریت نقدینگی خبر دا و اعلام کرد: بانک مرکزی به زودی طرح گواهی سپرده یورویی را به شورای پول و اعتبار ارائه خواهد کرد.
گواهی سپرده یورویی جایگزین ریال می‌شود
به گزارش اخباربانک، عبدالنصر همتی طی پست اینستاگرامی عنوان کرد: در راستای چارچوب فعلی سیاستگذاری پولی و اجرای عملیات بازار باز و به منظور مدیریت نقدینگی و هدایت تورم به سمت هدف ۲۲ درصدی، بانک مرکزی به زودی طرح گواهی سپرده یورویی را به شورای پول و اعتبار ارائه خواهد داد.

وی افزود: بر این مبنا، قرار است بانک مرکزی در قالب گواهی یورویی با سود مشخص و با فروش به نرخ بازار، نسبت به جمع آوری ریال اقدام کند. در این طرح، بانک مرکزی با تکیه بر ذخایر کافی اسکناس یورویی خود متعهد می‌شود، عین مبلغ را در زمان سررسید به یورو پرداخت کند.

همتی اظهار کرد: اقدام پیشین بانک مرکزی برای کمک به ثبات بیشتر در بازارهای دارایی، یعنی افزایش نرخ سود سپرده بانک‌ ها نزد بانک مرکزی از ۱۰ درصد به ۱۲ درصد که از روز گذشته اجرایی شد، موجب تعدیل سریع نرخ سود بین بانکی شده و از ۱۰.۵ درصد به ۱۲.۵ درصد افزایش یافت.

به گفته وی، بانک مرکزی اقدامات ثبات‌بخش خود در بازارهای مالی را تداوم خواهد داد. ضمن اینکه چارچوب فعلی سیاست پولی این اجازه را می‌دهد که در زمان مقتضی و تا جایی که نیاز باشد، سیاستگذار از ابزار پولی خود به منظور ثبات مالی و رسیدن به هدف تورمی استفاده کند.
 
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
كسي اعتماد نميكنه قبلا حساب ارزي اعلام كرد موقع پرداخت حاضر نشد ارز به صاحب حساب بده يا نرخ بازار ازاد بهترين راه افزايش نرخ بهره و هدايت جمع اوري نقدينگي به سمت بازار توليد و است بس
علی
Iran, Islamic Republic of
بعدش دبه میکنن. مثل جریان مالیات برسکه!
تازه ترین اخبار