۰
بانک تجارت و ایران خودرو تفاهم نامه همکاری در زمینه تامین مالی بخشی از ۱۴ پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا، کمک به سرمایه در گردش سازندگان و خرید دین خودروهای تجاری امضاء کردند.
به گزارش اخباربانک، رضا دولت آبادی و فرشاد مقیمی مدیران عامل بانک تجارت و ایران خودرو تفاهم نامه همکاری در زمینه تامین مالی بخشی از 14 پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا، کمک به سرمایه در گردش سازندگان ، خرید دین خودروهای تجاری امضاء کردند.

این تفاهم نامه در راستای توسعه نهضت داخلی سازی قطعات و جلوگیری از خروج ارز و ایجاد اشتغال منعقد شده است. بانک تجارت در این تفاهم نامه نسبت به اعطای تسهیلات بلند و میان مدت به اشخاص حقوقی تامین کننده قطعات خودرو و معرفی شده از سوی ساپکو اقدام می کند.

تعدادی از پروژه های داخلی سازی قطعات تامین مالی می شوند که این تعداد پروژه از جمله قطعاتی است که دارای ارزبری بالایی بوده و برای اولین بار در تاریخ صنعت خودرو ، داخلی سازی آنها در دستور کار ایران خودرو قرارگرفته و این امر صرفه جویی ارزی را به دنبال خواهد داشت.

همچنین براساس تفاهم نامه دیگری میان بانک تجارت و شرکت ساپکو قرار شد این بانک برای تامین سرمایه در گردش قطعه سازان تسهیلاتی پرداخت کند.

از دیگر تفاهمات به عمل آمده میان ایران خودرو و بانک تجارت، ارائه خدمات در بازگشایی ال سی داخلی و صدور اوراق گام برای خودروهای تجاری و خودکفایی در ساخت و تولید قطعات خودروهای باری و مسافری است.
 
تازه ترین اخبار