۰
۲
از عصر شنبه بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در سطح جامعه آزاد می شود.
آزادسازی ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی از عصر شنبه
به گزارش خبرنگار اخباربانک، صبح امروز شنبه، قرعه کشی خودروهای ثبت نامی سایپا و ایران خودرو برگزار شده است.

در این مرحله قرار است حدود ۲۵ هزار خودرو از دو شرکت خودروساز سایپا و ایران خودرو به متقاضیانی که در ثبت نام شرکت کرده‌اند ارائه شود.

گفته می‌شود بیش از ۷ میلیون نفر ثبت نام اولیه برای خریداری ۲۵ هزار خودرو را انجام داده‌اند و از آنجا که قوانین سخت گیرانه ای برای عدم واریز وجه در نظر گرفته شده به نظر می رسد تمام این ۷ میلیون نفر حداقل نقدینگی ۵۰ میلیون تومان برای هر خودرو را کنار گذاشته باشند.

به عبارت ساده تر اگر به طور میانگین هر خودرو ثبت نامی را بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان در نظر بگیریم به این نتیجه می رسیم که هم اکنون بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی از سطح جامعه جمع و آماده خرید خودرو است.

این در حالی است که تنها ۲۵ هزار خودرو به متقاضیان ارائه می‌شود و این ۲۵ هزار خودرو نیز تنها می‌تواند کمتر از ۲ هزار میلیارد تومان از نقدینگی موجود را کاهش دهد.

بنابراین به این نتیجه می رسیم که از عصر شنبه و با مشخص شدن برندگان در این قرعه کشی حدود ۴۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی آماده ورود به بازار های دیگر است.

نقدینگی که می تواند هر بازاری را با تلاطمات شدیدی همراه سازد و اگر مسئولان امر برنامه ریزی در این خصوص نداشته باشند لطمات جبران ناپذیری برای معیشت مردم به وجود بیاورد.
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
خیلی تحلیل جالبی بود
ناصر
Iran, Islamic Republic of
سلام من خودم ثبت نام کرده بودم اما پولم تو بورسه میخاستم بعدتر برنده شدن از بورس بکشم بیرون که نشد
تازه ترین اخبار