۰
۳
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۹

شرایط عجیب برای افتتاح حساب

برخی بانک‌ها برای افتتاح حساب مشتریان جدید شرط کرده اند که حتماً از اداره پست نامه بیاورند، ضمن آنکه از آنها اجاره نامه و کپی آن را هم می‌خواهند.
به گزارش اخباربانک، برخی بانک ها به تازگی برای افتتاح حساب مشتریان جدید شرایطی خاص را اعلام و تأکید کرده اند که این شرایط در راستای قوانین مبارزه با پولشویی است.

از جمله شرایط عجیب بانک ها برای افتتاح حساب این است که مشتری حتماً باید از اداره پست نامه بگیرد و تحویل بانک دهد؛ یکی از افرادی که به تازگی برای افتتاح حساب نزد یک بانک دولتی اقدام کرده برای دریافت این نامه از اداره پست ۲۴ هزار تومان نیز هزینه پرداخت کرده است.

البته کارمند یکی از شعب این بانک به خبرنگار ما گفت: روال کار به این صورت است که بانک در زمان افتتاح حساب، به مشتری می گوید برای اطمینان از صحت کد پستی، نامه ای که شامل شرایط افتتاح حساب است را به آدرس پست کرده و مشتری بعد از دریافت نامه، باید به بانک مراجعه کند.

آنطور که این کارمند بانک می گوید:‌هزینه ارسال نامه از طریق پست، ۱۱ هزار تومان است که مشتری باید بپردازد؛ ضمن آنکه برای افتتاح حساب نیز باید ۵۰ هزار تومان از سوی مشتری پرداخت شود.

ولی برخلاف این اظهارات، برخی از شعب همین بانک، نامه را به مشتری تحویل میدهند تا شخصاً به اداره پست ببرند؛ اداره پست هم تاریخ مشخصی را برای ارسال به مشتری اعلام می کند.

خبرنگار تسنیم از این بانک درباره چرایی دریافت نامه از پست باوجود ارائه قبوض آب و برق محل سکونت مشتریان سوال کرد و به این پاسخ رسید که اداره مبارزه با پولشویی بخشنامه ای را به شعب بانک ابلاغ کرده که براساس آن باید استعلام دقیق از کد پستی محل سکونت افراد در پرونده وجود داشته باشد.

شعب بانکی این روزها به مشتریان جدید برای افتتاح حساب می گویند باید برای افتتاح حساب، اصل کارت ملی و شناسنامه و کپی آنها، قبض مصرفی متعلق به آدرس اعلامی بانک، کد پستی محل سکونت، اصل مدرک شغلی و کپی آن، نامه ارسالی اداره پست، اصل اجاره نامه یا قولنامه محل سکونت و کپی را تحویل شعبه دهند.

مشاهده نظر مخاطبان
حسام
Iran, Islamic Republic of
در کارت ملی هوشمند تمام موارد ثبت شده و نیاز به این مسخره‌بازی‌ها نیست.
محمد
Iran, Islamic Republic of
سلام و خداقوت
این شرایط برای افتتاح حساب جاری هست. ارسال پاکت پستی برای صحت ادرس اعلامی مشتری هستش
مشتری قدیمی بانک
Iran, Islamic Republic of
جمع کنید این مسخره بازیها را.بانک باید ازخدایش باشه که کسی بخواهد حساب بازکنه.متاسفانه درحال حاضر همه ارگانهای دولتی به بانکها فشار بی جهت می آورندوبرای بانکها قوانین من درآوردی وضع میکنند .پس چه موقع این بانکها دربرابر این زورگوئی ها می ایستند؟
تازه ترین اخبار