۰
مدیرعامل بانک صادرات با اشاره به ویژگی های طرح همیان سپهر گفت: از ٧٥ هزار میلیارد تومان بودجه دولت برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از کرونا ، ٩ هزار میلیارد تومان سهم این بانک بود.
به گزارش اخباربانک، حجت‌اله صیدی در توضیح عملکرد بانک در زمان گسترش کرونا و فرصت‌های ایجاد شده برای حمایت از کسب و کارهای آسیب‌ دیده و تامین سرمایه‌ در گردش بنگاه‌های تولیدی اظهار داشت: در سال جدید لازم بود برای حمایت از شرکت های آسیب‌دیده از کرونا هم اقساط امهال شود و هم تسهیلات بیشتری به بنگاه‌ها داده شود. با این حال مدیریت مالی در بحران از اقتضائات همیشگی بانک است و طرح‌ها و محصولات از جمله همیان سپهر نقش مهمی برای عملیاتی کردن این حمایت‌ها به نحو موثری داشته است.

وی افزود: شرکت های اقتصادی بعد از کرونا هم باید به کار ادامه بدهند و طبیعتا به سرمایه در گردش نیاز دارند. مهم‌ترین سرمایه در گردش آنان حقوق کارگران و کارکنان و تامین مواد اولیه بود. از میزان ٧٥ هزار میلیارد تومان درنظر گرفته شده دولت برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا ٩هزار میلیارد تومان سهم بانک صادرات است.

این مقام مسئول ادامه داد: بانکی موفق است که در روزهای بارانی به فکر چتر مشتریان باشد. ویژگی طرح همیان سپهر این بود که بانک سه ماه حقوق کارکنان شرکت های تولیدی را پرداخت می‌کرد که این موضوع عملیاتی شد. این طرح قبل از شیوع کرونا شکل گرفته بود اما با شیوع کرونا جدی‌تر شد.

صیدی عنوان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حتی از دو یا سه ماه قبل یعنی اواخر آذر که از کرونا هم خبری نبود این احتمال را دادیم که در آخر سال ٩٨ بعضی از کارخانه‌ها، شرکتهای تولیدی و خدماتی در پرداخت حقوق کارکنان دچار مشکل شوند. این پیش‌بینی برای شرایط عادی بود و تصمیم براین شد حقوق این کارخانه‌ها را با استفاده از طرح همیان سپهر تا سه ماه پرداخت کنیم.

وی حمایت از بخش درمان را مورد اشاره قرار داد و افزود: در ماه‌های اخیر پرداخت تسهیلات به متقاضیان بخش درمان در اولویت قرار گرفت. چند پرونده تسهیلاتی مراکز درمانی داشتیم که سعی کردیم به سرعت به نتیجه برسد. اهتمام ویژه ای برای توسعه پروژه کیف پول الکترونیک و توسعه امکانات اپلیکیشن صاپ جهت افزایش تراکنش‌های غیرحضوری صورت گرفته است.
 
تازه ترین اخبار