۰
۱
شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱

سو استفاده برخی بانک‌ها از شرایط کرونایی کشور

برخی بانک‌ها در روزهای شیوع کرونا با انجام اقداماتی مانند برداشت بدون رضایت از حساب مشتریان به بهانه‌های مختلف، آنها را مجبور می‌کنند که در شعب حضور یابند.
به گزارش اخباربانک، برخی بانک‌ها در روزهای شیوع کرونا با انجام اقداماتی مانند برداشت بدون رضایت از حساب مشتریان به بهانه‌های مختلف، آنها را مجبور می‌کنند که در شعب حضور یابند. با توجه به اینکه بانک‌ها یکی از محل‌های اصلی انتقال ویروس کرونا به شمار رفته و بیش از ۳۰ نفر از کارکنان بانک‌ها به علت کرونا جان باخته‌اند، در هفته‌های اخیر تلاش های زیادی برای دور کردن مشتریان از شعب انجام شده است.

اما برخی بانک‌ها بدون توجه به این مساله با انجام اقداماتی مانند برداشت از حساب مشتریان به بهانه های مختلف، مشتریان را همچنان برای حضور در شعب دعوت می‌کنند. بر این اساس، در روزهای اخیر پیامک برداشت ۱۲ هزار تومانی از حساب مشتریان برای ارسال سالانه پیامک برای افراد ارسال شده است. نکته جالب این است که برداشت ۱۲هزار تومانی حتی از برخی حساب‌هایی انجام شده که در ماه‌های اخیر تراکنشی نداشته و در نتیجه صاحبان آنها تمایلی به دریافت پیامک نداشته‌اند.

در این پیامک ها از مشتریان خواسته شده تا اگر تمایلی برای دریافت پیامک تراکنش ندارند به شعبه مراجعه کنند. بدین ترتیب یا مشتریان ناچار هستند ریسک انتقال ویروس کرونا را پذیرفته و به شعب بانک ها بروند یا اینکه از ترس این بیماری، قید پول خود را بزنند.

اگرچه رقم ۱۲ هزار تومان به نظر عدد کوچکی است، اما اگر آن را در میلیون‌ها مشتری بانکی ضرب کنیم، عدد بسیار بزرگی می‌شود. به عنوان مثال در صورت برداشت بدون رضایت این مبلغ از حساب فقط یک میلیون مشتری، جمع رقم آن به ۱۲ میلیارد تومان می رسد.
 
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
خسته نشدید این همه علیه بانکها نوشتید؟؟؟
اولا بیش از ۹۰درصد مشتریان تمایل به فعال سازی پیامک دارند
ثانیا بانکها قبل از برداشت از حسابها با پیامک از مشتریان میپرسن که تمایل دارن پیامکشون فعال باشه یا نه
بعدشم حسابهایی که پیامکشون از قبل غیرفعاله که هزینه کم نمیکنن
تازه ترین اخبار