۰
۲
چهارشنبه ۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۸

پیش‌بینی کاهش قیمت مسکن به دلیل کرونا

عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به تاثیر شیوع کرونا ویروس بر کاهش معاملات مسکن،‌گفت:‌ با تداوم این روند،‌ قیمت مسکن کاهش بسیاری خواهد داشت.
به گزارش اخباربانک به نقل از تسنیم، سیداحسن علوی اظهار کرد:‌ آمارهای ارائه شده نشان دهنده اثرگذاری مستقیم شیوع بیماری کرونا در حوزه اقتصادی کشور است، به طوری که پس از شیوع این بیماری عملا بازار مسکن به عنوان یکی از مهم ترین بازارهای اقتصادی کشور متوقف یا کم رونق شده است.

وی تصریح کرد: قطعا کاهش معاملات مسکن طی یک ماه پایانی سال 98 در نزولی شدن روند قیمت گذاری مساکن اثرگذار بوده است، به طور حتم اگر این روند تداوم داشته باشد، قیمت مسکن کاهش بسیاری خواهد داشت.

وی ادامه داد: از سوی دیگر در صورت کنترل شیوع بیماری کرونا و برگشتن بازارهای اقتصادی به حالت عادی، ما در سال 99 شاهد افزایش چشمگیر قیمت مسکن نخواهیم بود. کارشناسان معتقدند که قیمت مسکن حداکثر به میزان تورم افزایش خواهد داشت.
مشاهده نظر مخاطبان
مجید
Moldova, Republic of
یک سری تو سایت دیوار بزنید به صورت وحشتناک قیمتها را بالا برده اند هیچ کس هم جلو آنها را نمیتونه بگیره چون قانونی نداره هر کس هر قیمتی دلش خواست میزنه و بقیه هم به آن نگاه میکنند و قیمت ها را بالا می بخرند
مجید
Iran, Islamic Republic of
ای کاش دلیل کاهش قیمت افزایش تولید مسکن بود یا قوانینی مثل برداشتن قیمت زمین یا جلوگیری از واسطه گری و دلال بازی یا قوانینی که باعث شود کسی به ملک بعنوان سرمایه نگاه نکند یا قانونی که بعد از فوت افراد ملک او به ارث نرسد بلکه اموال دولت تلقی شود
تازه ترین اخبار