۰
۳
چهارشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۲
با کاهش نرخ سود؛

جذابیت سپرده گذاری در بانک ها کاهش یافته است

جذابیت سپرده گذاری در بانک ها و موسسات اعتباری کاهش یافته است.
جذابیت سپرده گذاری در بانک ها کاهش یافته است
به گزارش خبرنگار اخباربانک، بانک‌ها و موسسات اعتباری از چند ماه پیش روند کاهش نرخ سود سپرده های بانکی را در پیش گرفته اند.

البته بر اساس آخرین ابلاغیه بانک مرکزی بانک‌ها و موسسات اجازه پرداخت سود بالاتر از ۱۵ درصد را به مشتریان خود ندارند.

اما این موضوع در دو سال گذشته رعایت نشده و بسیاری از بانک‌ها حسابهایی با سودهای ۲۰ درصدی را نیز برای مشتریان افتتاح می کردند.

افتتاح حسابهای ۲۰ درصدی توسط بسیاری از بانک‌های خصوصی صورت گرفته و بانک‌های دولتی نیز سپرده‌های تا ۱۸ درصد را برای مشتریان افتتاح می کردند.

اما از چند ماه پیش به نظر می رسد کاهش سود سپرده ها در شبکه بانکی کلید خورده و بانک‌ها جذابیت سپرده گذاری را کاهش داده اند.

پیش از این بانک ها افتتاح حساب ۲۰ درصد با قابلیت برداشت پیش از یک سال بدون برگشت سود را به مشتریان پیشنهاد می‌دادند.

حال بررسی های خبرنگار ما حکایت از این دارد که این موضوع تا حدود زیادی در بانک‌ها از بین رفته در بسیاری از بانک ها علاوه بر اینکه نرخ ۲۰ درصد به ۱۹ و ۱۸ کاهش یافته نرخ جریمه بستن پیش از موعد نیز به ۱۵ درصد و ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

این موضوع می‌تواند در طی ماههای پیش رو خروج سپرده‌ها از بانک ها و موسسات و هدایت آن به بازار هایی نظیر ارز، سکه، خودرو و مسکن را در پی داشته باشد.
مشاهده نظر مخاطبان
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
اخباربانک دیر متوجه شدی بیا باما بین قیمت ویلا و زمین در شمال بالای میلیاردی شده دیروز دشمن سود بالا بودی حالا رفیق سپرده گذار
مهدی سپرده گذار
Iran, Islamic Republic of
باسلام به نظر بنده تصمیم بانک مرکزی درمورد سود سرمایه کوتاه مدت ازروزشمار به ماه شماربسیاراشتباه وغیر اصول بوده است بطوریکه همین تصمیم باعث شده که بسیاری ازسپرده گذاران ازجمله شخص خودم حتی سپرده بلندمدت راازبانک خارج کنیم چون ضرر بسیاربود تصمیم گیرنده بایستی بی ارزش شدن پول راروزانه درنظر میگرفت. خواهشمندم تجدید نظر بفرمائید.
حسن میرزایی
Iran, Islamic Republic of
بیست سالمه دارم‌کار میکنم‌ماشین بخرم هر روز داره گرون میشه تو این سن سکته نکن خوبه
تازه ترین اخبار