۰
۱
بانک تجارت حدود ۱۲۸ درصد از منابع آزاد سپرده‌های قرض الحسنه خود را در قالب تسهیلات قرض الحسنه طی سال‌های متمادی پرداخت کرده و این در حالی است که بانک در بحث وام قرض الحسنه مازاد مصرف دارد.
به گزارش اخباربانک، محمود صفرزاده، مدیرمالی بانک تجارت در رابطه با آمار و اطلاعات منتشر شده از سوی این بانک در سامانه کدال، گفت: بانک تجارت حدود ۱۲۸ درصد از منابع آزاد سپرده‌های قرض الحسنه خود را در قالب تسهیلات قرض الحسنه طی سال‌های متمادی پرداخت کرده و این در حالی است که بانک در بحث وام قرض الحسنه مازاد مصرف دارد.

به گفته وی، طبق قانون بانک مرکزی، ۱۰ درصد از حجم سپرده‌های قرض الحسنه باید به عنوان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی قرار گیرد که این موضوع عاملی شده تا میزان مانده سپرده‌های بانک برای ارائه وام قرض الحسنه کاهش یابد.

او تصریح کرد: اطلاعات منتشر شده در سامانه کدال میزان ورودی و خروجی سپرده‌ها و وام‌های پرداختی بوده که اطلاعات منتشره آبانماه تنها مربوط به یک ماه بوده و این میزان در ماه‌های مختلف متفاوت است که میزان سپرده گذاری و نسبت تخصیص تسهیلات قرض الحسنه را باید در پایان سال مالی یا بر اساس مانده سپرده‌های قرض الحسنه بررسی کرد.

صفرزاده با تاکید براینکه حجم قابل توجهی از تسهیلات پرداختی بانک تجارت مربوط به تسهیلات و وام‌های تکلیفی است، گفت: بانک تجارت با توجه به دسترسی به ۹۰ درصد حجم سپرده‌های قرض الحسنه و حجم قابل توجهی از تسهیلات پرداختی مجبور به تأمین منابع تسهیلات قرض الحسنه از دیگر منابع بانکی همچون منابع داخلی بانک، منابع جاری و سپرده گذاری‌های کوتاه و بلند مدت است.

وی با بیان اینکه گفته شده است بانک‌ها به پرسنل خودشان تسهیلات می‌دهند، اظهار کرد: تسهیلاتی که به پرسنل پرداخت می‌شود در این سرفصل به هیچ عنوان لحاظ نشده و در تسهیلات مرابحه است که نرخ سود آن مانند نرخ سودی است که از مردم دریافت می‌شود.
منبع:ایسنا
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
سایت محترم وزین اخبار بانک در جهت رسالت مردمی خود لطفا بررسی و گزارس خبری تهیه فرمایید چرا این بانک که سالیان درازی در عرصه جذب منابع قرض الحسنه فعالیت داشت الان بیش از 5 سال است که تبلیغات بر روی این حساب را بطور کلی کنار گذاشته و با توجه به منابع عظیمی از مردم که در حساب های قرض الحسنع این بانک است و بیش ا. 5 بار ق عه کشی به مردم مدیون است هیچ قرعه کشی بر روی حساب های قرض الحسنه که هیچگ نه ه بنه ای به جز منفعت برای بانک نداشته قرعه کشی انجام نداده
تازه ترین اخبار