۰
۱
لزوم بازنگری در استفاده از رمز پویا برای خریدهای با مبالغ پایین ضروری به نظر می رسد.
لزوم بازنگری دراستفاده از رمز پویا با مبالغ پایین
به گزارش خبرنگار اخباربانک، بانک مرکزی از چند هفته قبل اعلام کرده که از ابتدای دی ماه رمز های ایستا حذف و رمز های یکبار مصرف برای خریدهای اینترنتی استفاده می شود.

بانک مرکزی در اطلاعیه های خود اعلام می‌کند که مشتریان بانک‌ها و موسسات اعتباری برای دریافت رمز پویا و یا یکبار مصرف به شعب مراجعه کنند.

به همین دلیل این روزها در شعب بانک ها سوالات تکراری بسیاری در خصوص استفاده از رمز یکبار مصرف پرسیده می شود.

این موضوع حتی باعث نگرانی برخی از مشتریان در بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز شده است.

از آنجا که بسیاری از خریدهای اینترنتی با مبالغ پایین انجام می شود، خوب است بانک مرکزی در این خصوص ترتیبی اندیشیده و رمز ثابت برای خرید های با مبالغ کم همچنان مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان مثال مشتری به انتخاب خود برای خریدهای با مبالغ کمتر از ۵۰ یا ۱۰۰ هزار تومان که معمولاً برای خرید شارژ تلفن همراه و پرداخت قبوض انجام و کاربرد زیادی نیز دارد از رمز های ثابت استفاده و نیازی به دریافت رمز پویا نباشد.

به نظر می‌رسد از ابتدای دی ماه با اجرایی شدن طرح رمز یکبار مصرف در بانک ها و موسسات اعتباری روزهای سختی در انتظار شبکه بانکی و نیز پرسنل باشد. 
مشاهده نظر مخاطبان
زضا
Iran, Islamic Republic of
كمدي ترين و مسخره ترين طرحي كه ميتونست اجرا شود همين رمز دوم يكبار مصرف است الان يك هفته است موفق به اين كتر بلاهت اميز نشدم جالبه كه خود پرسنل بانك ها هم وارد نيستند!!!!بابا جمع كنيد اين ابتكارهاي بي منطقتان را
تازه ترین اخبار