۰
۱
در برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری حساب یکساله به نرخ ۱۸ درصد افتتاح می‌شود.
حساب یکساله به نرخ ۱۸ درصد در بانکها افتتاح می‌شود
به گزارش خبرنگار اخباربانک، به نظر میرسد برای بانک مرکزی نیز دیگر افزایش نرخ سود سپرده های سرمایه گذاری یکساله به امری عادی تبدیل شده است.

در حالی که از چند سال پیش مقرر شده حساب های سرمایه گذاری یکساله با حداکثر ۱۵ درصد در بانک‌ها و موسسات اعتباری افتتاح شود اما این موضوع تنها در چندماه ابتدایی رعایت شد.

پس از چندی حسابهای سپرده سرمایه‌گذاری با نرخ‌های ۲۰ درصد نیز توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری البته به صورت چراغ خاموش برای برخی مشتریان خاص انجام می شد.

حال به نظر می‌رسد با توجه به عدم نظارت کافی بانک مرکزی بر نرخ سود سپرده‌های سرمایه‌گذاری در بانک‌ها و موسسات اعتباری نرخ ۱۵ درصد دیگر به تاریخ پیوسته و تقریباً هیچ بانکی را به مشتریان خود پیشنهاد نمی کنند.

به تازگی برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری حساب های یکساله به نرخ ۱۸ درصد با حداقل مانده را به مشتریان خود پیشنهاد می کنند.

البته نرخ‌های ۲۰ درصد هم به وفور در بانک‌ها و موسسات اعتباری دیده می‌شود اما برای حسابهای با مبالغ بالا به مشتریان توصیه شده است.

با توجه به تثبیت چند ماهه نرخ ارز به نظر می‌رسد بانک مرکزی نیز مخالفت چندانی با افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی نداشته و ترجیح می دهد منابع از بانک‌ها و موسسات اعتباری خارج نشود.
مشاهده نظر مخاطبان
خیاط
France
خوب معلومه از بانک بکشن بیرون بانک لباساشم باید حراج کنه تا پول مردمه بده البته اگه تو این رکود خریداری اگه باشه متاسفانه این تورم باعت سو استفاده دولت شده بیچاره کاسبا .
تازه ترین اخبار