۰
۳
مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای توسعه پایه‌های مالیاتی به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی است و در پیش نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم گنجانده شد.
اخذ مالیات از سود سپرده بانکی در وزارت اقتصاد کلید خورد
به گزارش اخباربانک به نقل از فارس، سازمان امور مالیاتی کشور و وزارت امور اقتصادی و دارایی در پیش نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم درصدد اخذ مالیات از سود سپرده بانکی و سود سهام بر آمدند.

در متن این پیش نویس پیش بینی شده که بتوان 20 تا 30 هزار میلیارد تومان مالیات اخذ کرد. متن تهیه شده در حال بررسی در وزارت امور اقتصادی و دارایی است و مشخص نیست در فرایند قانون‌گذاری چه تغییراتی بکند.

در بند 54 این پیش نویس که قرار است به ماده 104 قانون فعلی الحاق شود آمده است: 
درآمد (سود دریافت) اشخاص حقیقی و حقوق حاصل از موارد زیر (اعم از اینکه درآمد مذکور در منبع مشمول مالیات، معافیت و یا مشمول نرخ صفر باشد) به استثنای درآمدهای که مشمول مقررات سایر فصول شناخته شده است، به شرح زیر مشمول مالیات می‌باشد: 
1- 50 درصد سود سهام و سهم شرکه از اشخاص حقوقی
2-سود سرمایه گذاری در اوراق مشارکت و سایر انواع اوراق بهادار
3- سود متعلق به حساب‌های پس انداز، سپرده‌های مختلف و گواهی‌های سپرده نزد بانک‌ها،‌ موسسات مالی و اعتباری، صندوق‌ها و نظایر آن به شرح زیر: الف- سود متعلق به سرمایه گذاری کوتاه مدت کمتر از شش ماه، 60 درصد سود حاصله 
ب- سود متعلق به سرمایه گذاری‌های میان مدت شش ماه تا یک سال، 40 درصد سود حاصله 
ج-سود متعلق به سرمایه گذاری‌های بلند مدت بیشتر از یک سال، بیست درصد سود حاصله 
4-سود سرمایه گذاری نزد سایر اشخاص 
5-سود حاصل از انواع عقود اسلامی
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
حالا دوباره مسکن سر به فلک میکشه
Iran, Islamic Republic of
دولت اگر نمی تواند کشور را اداره کند برود سماق بمکد
Iran, Islamic Republic of
اکنون که کشور نیاز به ثبات اقتصادی دارد مطرح کردن مالیات از سپرده ها تمام بازارها را تحت تاثیر قرار میدهد ظاهرا عده ای تصمیم گرفته اند کشور را دچار هرج و مرج کنند
تازه ترین اخبار