۰
يکشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۰

همتی: ثبات بازار ارز قطعا به معنای ارزانی نیست

رییس بانک مرکزی درخصوص ثبات نسبی حاکم در بازار ارز، افزایش درآمدهای ارزی و پیشنهاد کشورهای همراه با تحریم جهت پذیرش مذاکره توضیحاتی داد.
همتی: ثبات بازار ارز قطعا به معنای ارزانی نیست
به گزارش پایگاه خبری اخباربانک، عبدالناصر همتی در اینستاگرام اعلام کرد: طی دو الی سه ماه گذشته در پست‌های اینستاگرامی و مصاحبه‌هایی که با رسانه‌ها داشتم از ثبات نسبی حاکم در بازار ارز و به تبع آن در سایر بازارها، یاد کرده و از کاهش تدریجی نرخ تورم ماهانه و نقطه به نقطه به عنوان نشانه‌های حرکت به سمت ثبات یاد کردم.

در این زمینه، چند نکته را باید توضیح دهم:
۱.ثبات بازار قطعا به معنای توقف یا کاهش قیمت‌ها و رفع فشار اقتصادی بر طبقات درآمدی متوسط و پائین جامعه، نیست و صرفا شکست فشار حداکثری آمریکا در نیل به اهداف را نشان می دهد. لذا حمایت از اقشار با درآمد ثابت و پایین باید با جدیت پی گیری شود.

۲.در کنار برنامه‌ریزی‌های دولت، امید به بهبود شرایط با توجه به عزمی که در تولیدکنندگان و نیز اخبار واصله از گوشه و کنار در تلاش برای رونق تولید ملی می رسد به شدت نسبت به شش ماه پیش فزونی یافته است.

٣. تلاش‌ها برای افزایش درآمدهای ارزی ناشی از صادرات نفت وفرآورده‌های نفتی و مهمتر از همه صادرات غیرنفتی به روش‌های مختلف در حال گسترش است.

۴. تلاش کشورهای همراه با تحریم برای فاصله گرفتن از اشتباه خود و از همه مهمتر ارائه برخی از پیشنهادها برای کسب رضایت ایران جهت پذیرش مذاکره، سیگنال‌های مهمی است از پیروزی مردم ایران در صحنه مقاومت اقتصادی و نیز قدرت نمایی‌ در منطقه.
 
تازه ترین اخبار