۰
شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳

طرح «سپهر دانش» بانک صادرات رونمایی شد

همزمان با بازگشایی مدارس در مهر 97 بانک صادارت ایران با آغاز سال تحصیلی جدید، به منظور توسعه فرهنگ بانکداری و آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با خدمات نوین بانکی، از طرح «سپهر دانش» رونمایی کرد.
به گزارش اخباربانک، بانک صادارت ایران از سال گذشته با ابتکار طرحی نوآورانه دانش‌آموزان را وارد عرصه بانکداری کرد و  فرهنگ‌سازی را در مدارس کلید زد. 
 
هدف طرح «سپهردانش»
هدف از این طرح آشنایی با امور بانکی، ورود به عرصه خدمات بانکداری و آموزش تدریجی مبادلات پولی و مالی به دانش آموزان و امکان واریز و برداشت از حساب شخصی، از جمله اهداف این طرح است. همچنین این طرح، کسب امتیاز از تراکنش‌های انجام شده در درگاه‌های بانکداری الکترونیک، امکان بهره مندی از جوایزی همچون کمک هزینه خرید اقلامی مانند تلفن همراه هوشمند، تبلت، دوچرخه، نوشت افزار و لوازم ورزشی در قالب قرعه کشی‌های باشگاه مشتریان را برای دانش‌آموزان فراهم کرده است.
 
مزایای طرح
بر اساس این طرح ، دانش‌آموزان سراسر کشور می‌توانند با افتتاح حساب سپرده کوتاه‌مدت طرح «سپهر دانش» نزد شعب این بانک و دریافت کارت ویژه دانش‌آموزی، ضمن بهره‌مندی از نرخ 10 درصدی سود سپرده، امکان افزایش موجودی، انجام تراکنش‌ها در درگاه‌های بانکداری الکترونیک، با عضویت در باشگاه مشتریان بانک از یک هزار جایزه ارزشمند به ارزش بالغ بر 6 میلیارد ریال به قید قرعه برخوردار شوند.  
 
با این طرح ؛ دانش آموزان کمک حال والدین شدند
علاوه بر این، دانش آموزان می‌توانند در قالب این طرح معادل دو برابر معدل موجودی حساب خود، تا سقف ٥ میلیون ریال در دوران ابتدایی (اول تا ششم) و 10 میلیون ریال در دوران دبیرستان (هفتم تا دوازدهم) کارت اعتباری مرابحه با امکان انتقال اعتبار به والدین به عنوان کمک هزینه خرید نوشت‌افزار و ... دریافت کنند. 
 
نکته جالب توجه اینکه دانش آموزان خردسال در  ایران چندان امکان استفاده از فضای بانکی نداشته و باید به نام والدین خود حساب بانکی داشته باشند اما در این طرح دانش آموزان می‌توانند به والدین خود مدد برسانند.
 
با اجرایی شدن طرح «سپهر دانش» در بانک صادرات ایران، دانش‌آموزان می‌توانند تا سقف دو  میلیون ریال در هفته تراکنش داشته واز طریق تمامی درگاه‌های اینترنتی، خدمات بانکداری الکترونیک را انجام دهند. 
 
استقبال 148 هزار دانش آموز از طرح 
در یکسال گذشته دانش آموزان سراسر کشور به این طرح استقبال نشان داده و طبق تازه ترین آمار اهدای کارت سپهر دانش  بانک صادرات تا 27 مرداد 98  بیش از  147 هزار و 896 دانش آموز در سراسر کشور در این طرح مشارکت کرده و عضو باشگاه لیگ دانش آموزی بانک صادرات ایران شدند  و انتظار می رود تا بازگشایی مدارس این رقم رشد چشمگیری داشته باشد.
 
تازه ترین اخبار