۰
۲
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۳

تازه‌ترین پیش‌بینی درباره بازار مسکن

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اُفت ۷۸ درصدی معاملات مسکن گفت: با تداوم ثبات در بازارهای موازی همچون طلا، ارز و حامل‌های انرژی شاهد ثبات و کاهش قیمت در بازار مسکن خواهیم بود.
به گزارش اخباربانک، میزان نوشت: حسام عقبایی با اشاره به اینکه بازار مسکن طی یکی دو ماه اخیر دچار رکود شده است، بیان کرد: بازار مسکن به واسطه کاهش تقاضا با رکود مواجه شده و این امر در صورت تداوم موجب کاهش قیمت‌ها در بازار می‌شود.

وی در ادامه افزود: معاملات مسکن در سال جاری تا ۷۸ درصد اُفت کرده که این آمار حتی در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ نیز قابل رویت نبوده به همین دلیل شاهد کسادی در بازار مسکن، اُفت معاملات و طبع کاهش قیمت‌ها خواهیم بود.
 
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه شرایط بازار مسکن تا زمان ثبات بازارهای موازی همچون ارز و طلا تغییر نخواهد کرد، گفت: در صورت تداوم ثبات در بازار ارز، طلا و حامل‌های انرژی شاهد اُفت و یا کنترل قیمت‌ها در بازار مسکن خواهیم بود و با توجه به کاهش سرمایه گذاری در خرید بازار به دست مصرف کنندگان واقعی خواهد بود و قیمت‌ها به تعادل می‌رسد.

عقبایی یادآور شد: رشد قیمت مسکن باعث کاهش قدرت خرید متقاضیان شد و نباید با این عنوان که بازار مسکن با ورود به رکود افت قیمت را تجربه خواهد کرد خوشحال شد چرا که بخش مسکن با ۱۳۰۰ شغل وابسته است.

وی در خصوص پیش بینی بازار مسکن طی ماه‌های آتی اظهار کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان شهریور ماه قیمت واحدهای بالای ۱۵۰ متر حداقل ۳۰ درصد اُفت کند و واحدهای با متراژ پایین‌تر نیز به ثبات قیمتی برسند.
مشاهده نظر مخاطبان
ناصر
Israel
رونق بازار مسکن به کاهش قیمت مسکن بستگی داره با این وضع قیمت اکثریت مردم حتی توان رهن و اجاره هم ندارن چه برسه به خرید مسکن
همشهری
Iran, Islamic Republic of
رکودمسکن رکود وکاهش تولید مشاغل وابسته کاهش درامد خانوارها کاهش تقاضا کاهش پس انداز کاهش منابع بانکها کاهش مالیات دولت وفقر بیشتر
تازه ترین اخبار