علت عدم برگزاری مجمع برخی بانک‌ها و موسسات

31 تير 1398 ساعت 9:22

بانک مرکزی درباره علت عدم برگزاری مجمع برخی بانک‌ها و موسسات توضیح داد و اعلام کرد صورت‌های مالی و پیش‌نویس گزارش حسابرس باید حداقل یک ماه قبل از مجمع ارسال شود .


به گزارش پایگاه خبری اخباربانک، در حالی مجامع سالانه برخی بانک ها برگزار شده و برخی هم امروز و فردا برگزار می شود که بانک مرکزی درباره عدم برگزاری مجامع برخی بانک‌ها و موسسات اعتباری اعلام کرد از جمله شرایط لازم برای انجام بررسی‌های مربوط و صدور مجوز برگزاری مجامع سالیانه "وصول صورت‌های مالی امضا شده توسط هیئت مدیره به انضمام پیش‌نویس نهایی گزارش حسابرس مستقل" و حداقل یک ماه قبل از تاریخ برگزاری مجمع عمومی است.

این بانک به عنوان مقام ناظر و مرجع صدور مجوز برگزاری مجامع بانک‌ها و موسسات اعتباری به موجب مفاد تصریح شده بخشنامه‌های ابلاغی و با ارسال نامه‌های متعدد به بانک ها ، شرایط لازم برای صدور مجوز برگزاری مجامع سالیانه را اعلام کرده است.

براین اساس و باتوجه به عدم رعایت موارد فوق، به خصوص عدم ارسال گزارش‌های اشاره شده یا ارسال دیرهنگام مستندات لازم از سوی برخی بانک‌ها، عملاً امکان بررسی و صدور مجوز برگزاری مجامع عمومی این گروه از بانک‌ها فراهم نیست.
به استناد مفاد قانون تجارت و ضوابط و مقررات مربوط، مسئولیت تهیه صورت‌های مالی هر بانک با هیئت مدیره آن و اظهارنظر راجع به صورت‌های مالی در چارچوب استانداردهای حسابداری و حسابرسی، برعهده حسابرس مستقل آن بانک یا موسسه اعتباری است.
 


کد مطلب: 69186

آدرس مطلب: http://www.akhbarbank.com/news/69186/علت-عدم-برگزاری-مجمع-برخی-بانک-ها-موسسات

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  http://www.akhbarbank.com