۰
۲
چهارشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
سکه در سراشیبی کانال ۳.۰۰۰.۰۰۰ تومان

دلار بازار ۴۵۰ تومان ارزان‌تر از «نیما» شد

در اتفاقی عجیب و کم سابقه هم اکنون قیمت دلار آمریکا در سامانه نیما ۴۵۰ تومان گران تر از بازار آزاد است.
دلار بازار ۴۵۰ تومان ارزان‌تر از «نیما» شد
به گزارش اخباربانک به نقل از خبرآنلاین، با رسیدن قیمت هر دلار امریکا به ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان، یک اتفاق عجیب در ایران رخ داده؛ این اتفاق عبارت از این است که قیمت ارز ترجیحی برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور که در سامانه نیما ارائه می شود، از قیمت دلار بازار آزاد که هر کسی می تواند آن را تهیه کند گران تر شد. به بیان دیگر اگر تولیدکنندگان بخواهند از بازار ارز، مثلا در میدان فرودسی، دلار یا یورو مورد نیاز خود را تهیه کنند، بهتر است به سامانه نیما مراجعه کنند.

آخرین خبرها حاکی از این است که هر دلار آمریکا در بازار تهران به ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده؛ حال آن که هم اکنون هر دلار آمریکا در سامانه نیما ۱۱ هزار و ۵۵۰ تومان خرید و فروش می شود. به این ترتیب احتمالا در روزهای آینده قیمتها در سامانه نیما ارزان تر شوند.

همچنین به دنبال کاهش قیمت ارز در بازار تهران، قیمت طلا و سکه نیز ریخت.

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی امروز در بازار با افت ۱۴۰ هزار تومانی روبه‌رو شد و با نرخ ۳ میلیون و ۸۷۰ هزار تومان به فروش رفت.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با افت ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومانی مواجه شد. در حال حاضر هر گرم طلای ۱۸عیار ۳۷۷ هزار تومان قیمت دارد.
این در شرایطی است که هر مثقال طلا با افت ۷۷ هزار تومانی قیمت، با نرخ یک میلیون و ۶۳۱ هزار تومان فروخته می‌شود.

 
مشاهده نظر مخاطبان
ناصر
Russian Federation
این یعنی خود دولت در حال گرانفروشی ارز هست بعد به دروغ میگن ما میخوایم قیمت ارز را پایین بیاریم تمام بدبختی ما از همین دروغگویی مسئولین هست
Germany
اولا كسي نمفروشه اگه صراف هم بفروشه ٢٠٠٠دلار ميده اينم ترفند دولت براي خالي كردن جيب اون هايي كه دلار تو خونه پنهان دارند
تازه ترین اخبار