۱
۱
يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۲
وام ضروری 180 میلیونی با سود 1 درصد!

جزییات پرداخت 334 میلیون تومان تسهیلات به عضو هیات مدیره پست بانک

این عضو هیات مدیره پست بانک که مجموعا بیش از 330 میلیون تومان تسهیلات در سالهای گذشته دریافت کرده، هنوز 309 میلیون تومان "مانده اصل تسهیلات " دارد در حالی که از برخی وام ها، چند سال می گذرد.
جزییات پرداخت 334 میلیون تومان تسهیلات به عضو هیات مدیره پست بانک
به گزارش اخباربانک به نقل از سایت صبحانه، پست بانک ایران پس از تصویب اساسنامه توسط هیئت وزیران، از دی ماه سال 1375 فعالیت خود را به طور رسمی آغاز کرده و در حال حاضر با دارا بودن 14500 شعبه، دفتر و مرکز در سراسر کشور، انواع خدمات بانکی و مالی را ارائه می‌دهد. هم اکنون نیز پست بانک به عنوان یک بانک دولتی فعالیت می کند و اعضای هیئت مدیره آن شامل نماینده نماینده وزارت اقتصاد، نماینده شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت آذربایجان شرقی، نماینده سازمان خصوصی سازی و نماینده بیمه ایران است.
 
جزییات پرداخت 334 میلیون تومان تسهیلات به عضو هیات مدیره بانک دولتی/ وام ضروری 180 میلیونی با سود 1 درصد! سند

ترکیب سهامداران نیز شامل 51 درصد سهام متعلق به دولت، 2 درصد متعلق به شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت و 5 درصد سازمان خصوصی سازی می باشد و بیمه دولتی ایران نیز 2 درصد سهام پست بانک را در اختیار دارد.
 
جزییات پرداخت 334 میلیون تومان تسهیلات به عضو هیات مدیره بانک دولتی/ وام ضروری 180 میلیونی با سود 1 درصد! سند

آخرین صورتهای مالی اعلامی از سوی این بانک دولتی که در تاریخ 12 خردادماه به تایید هیات مدیره این بانک رسیده، نشان می دهد یکی از اعضای هیات مدیره به نام غلامحسین صباغی طی سالهای گذشته (عمدتا از سال 92 تا پایان 96) مجموعا نسبت به دریافت 334 میلیون تومان تسهیلات اقدام کرده است.

از جمله این تسهیلات میتوان به دریافت 183 میلیون تومان "وام ضروری" اشاره کرد که مدت زمان بازپرداخت آن 180 ماه یعنی 15 سال بوده و سود آن نیز 1 درصد است. همچنین در تاریخ 27 اسفندماه سال 96 نیز 37 میلیون تومان وام مرابحه با بازپرداخت 240 ماهه یعنی 20 ساله و سود 10 درصد به وی پرداخت شده و سایر وام ها نیز مواردی چون 15 میلیون تومان وام خودرو با سود 1 درصد و 70 میلیون تومان وام مسکن با بازپرداخت 240 ماهه است.

نکته قابل توجه دیگر اینکه آخرین اسناد مالی این مجموعه دولتی نشان می دهد این عضو هیات مدیره پست بانک که مجموعا بیش از 330 میلیون تومان تسهیلات در سالهای گذشته دریافت کرده، هنوز 309 میلیون تومان "مانده اصل تسهیلات " دارد در حالی که از برخی وام ها، چند سال می گذرد و این وام ها تنفس هم نداشته اند که نشانه ای از اقساط پایین تسهیلات است بخصوص آنکه وام اصلی وی با سود 1 درصد پرداخت شده است. در عین حال، پرداخت تسهیلات در روز 27 اسفند نیز قابل توجه محسوب می شود.

پایگاه خبری اخبار بانک: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
این چیز که می گویی عیان است در همه بانکها وهیئت مدیره ها
این یکی رو شده است
تازه ترین اخبار