۰
۱
رئیس‌ بانک مرکزی درباره حمایت سیستم بانکی از سیل‌زدگان دو استان گلستان و مازندران 3 وعده داد.
به گزارش اخباربانك، عبدالناصر همتی ضمن ابراز همدردی با هموطنان در استان گلستان و مازندران به‌خاطر سختی‌ها و صدمات وارده به اموال و فعالیت‌های اقتصادی آنها اعلام کرد: عزیزانی که در آن مناطق فعالیت‌های دامداری، مرغداری، بافندگی، صنعت و تجارت و کشاورزی آنها آسیب دیده یا از بین رفته، بدانند سیستم بانکی در زمینه‌های زیر با آنها همراهی و مساعدت لازم خواهد کرد:

- اعطای وام‌های قرض‌الحسنه در کنار کمک‌های بلاعوض دولت.

- به‌تأخیر‌انداختن اقساط بدهی‌های قبلی و دادن تنفس چندساله بدون اخذ جرائم و . . .
- اعطای وام‌های جدید برای راه‌اندازی مجدد فعالیت‌ها و نیز سرمایه در گردش مورد نیاز آنها برای ادامه تولید و فعالیت در واحدهایی که امکان ادامه فعالیت دارند.

ان‌شاءالله در هماهنگی با کارگروه‌هایی که در این زمینه تشکیل خواهد شد، همکاری و هماهنگی کامل برای کمک به منطقه خواهیم داشت. امیدوارم بیشتر فعالیت‌ها پوشش بیمه نیز داشته باشند و از طریق صنعت بیمه جبران خسارت بشوند.
مشاهده نظر مخاطبان
Iran, Islamic Republic of
با سلام و احترام
با توجه به کمی شغل در چند ساله اخیر شاهد هستیم جوانان با استعداد بسیاری که با تلاش 16 ساله در معتبر ترین دانشگاه های دولتی کشور بدون سهمیه و رانت ، با بهترین کارائی فارغ التحصیل شده اند همچنین ایشان با توجه به اجرای وظیفه دانش آموزی و دانشجویی خود در تمام مقاطع تحصیلی نشان داده اند بجز متخصص بودن با شرافت و متعهد نیز هستند. اما به واسطه دوری از گناه ، نداشتن ارتباط ، عزت نفس ، حسن خلق فاعلی و حتی برخی به واسطه کم سن بودن و نزدیکی به فضای معصومیت پیش از سن تکلیف و نیز هوش و استعداد به مراتب علم الیقین دست یافته و اخلال در نظام استخدام و بهره جویی از بیتالمال از طرق مختلف رانت را عین ظلم برخداو خلق و نفس می شمارند، لذا از هیچ رانتی استفاده نکرده و صرفا هنرو مهارت های خود را حائر ابراز در زمان مراجعه جهت شغل به دستگاه های دولتی حکومتی میدانند.
حال با عنایت به اینکه در بسیاری از دستگاه ها گزیشن و استخدام ظاهرا بر مبنای ضوابط است اما عملا مشاهده میگردد اشخاصی بدون توجه به معیارهای منصفانه ، با استفاده از رانت فامیلی و سفارشات نا مربوط وارد دستگاهی میگردند که بودجه آن از بیت المال است. با ذکر این توصیفات حقوق این افراد ، مال و دارائی که از این راه کسب میکنند چه حکمی دارد؟

جای خالی فرزندان معصوم ترک دیار کرده وطن خالی که جایشان را، رانتی های فامیلی سهمیه ای گرفته اند. ریسک بالاتر تعلل در تصحیح نظام گزینش و استخدام و بکار گیری در دستگاه های حکومتی و دولتی است. همگی این دستگاهها مهم هستند چرا که با امور بیت المال و مسائل مهم حاکمیتی مرتبط هستند.
مردم چوب فامیل و رانت بازی از استخدام تا ارتقاو پست گرفتن مسئولین نالایق را میخورند.
سیل عظیم در راه است اگر تعلل کنیم . جوانان نخبه را دریابیم و در دستگاههای مهم حاکمیتی به جای بیمسئولیت ها بکار بگیریم.
تازه ترین اخبار