مقاومت یک ساله شرکت‌ها در اعمال محدودیت نرم‌افزارهای پرداخت

22 اسفند 1397 ساعت 10:01

یک مقام آگاه گفت: بانک مرکزی از یک سال پیش به دنبال اعمال محدودیت برای نقل و انتقال وجه در نرم‌افزارهای پرداخت‌های تلفن همراه بود، اما برخی از این نرم‌افزارها با روش‌هایی این محدودیت را رعایت نمی‌کردند.


به گزارش فارس،یک مقام آگاه اظهار داشت: بانک مرکزی در سال گذشته به نرم افزارهای پرداخت اعلام کرد بود سقف کارت به کارت در این سامانه‌ها باید به یک میلیون تومان کاهش یابد، اما برخی بعضی نرم‌افزارهای پرداخت این محدودیت را رعایت نکردند.

وی افزود: بانک مرکزی چند ماه پیش مجددا نسبت به اجرای این بخشنامه به نرم‌فزارهای پرداخت تذکر داد و به همین دلیل، بعضی از آنها این محدودیت را اعمال کردند.

این مقام آگاه ادامه داد: اما بعضی نرم‌افزارهای پرداخت از طریق سوئیچ بعضی شرکت‌های PSP متعلق به بانک‌ها پرداخت‌ها را تا سقف 3 میلیون تومان در روز انجام می‌دادند و در همین راستا در سیستم به جای نقل و انتقال وجه، تراکنش خرید به ثبت می‌رسید، در حالی که تراکنش‌ها باید از سوئیچ بانک مرکزی عبور می‌کرد.

وی تصریح کرد: بنابراین عدم رعایت سقف 3 میلیون تومان توسط برخی نرم‌افزارهای پرداخت تخلف آنها بوده و این تکلیف از مدت‌ها پیش به مدیران و صاحبان این نرم‌افزارها ابلاغ شده بود.

این مقام مطلع تاکید کرد: بانک مرکزی سقف 3 میلیون تومان پرداخت در نرم‌افزارهای تلفن همراه را محدود به نرم‌افزارهای «همراه بانک‌» متعلق به بانک‌ها کرده است.
 


کد مطلب: 66980

آدرس مطلب: http://www.akhbarbank.com/news/66980/مقاومت-یک-ساله-شرکت-ها-اعمال-محدودیت-نرم-افزارهای-پرداخت

پایگاه خبری تحلیلی اخباربانک
  http://www.akhbarbank.com