۰
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۲
بررسی سهام بانک های ادغامی/

حکمت ایرانیان؛ سهامی که هیچگاه به ۱۵۰ تومان نرسید

بانک حکمت ایرانیان یکی دیگر از بانک های ادغامی در بانک سپه می باشد که در سوابق قیمتی سهام خود هیچگاه به بیش از ۱۵۰ تومان نرسیده است.
حکمت ایرانیان؛ سهامی که هیچگاه به ۱۵۰ تومان نرسید
به گزارش خبرنگار اخباربانک، پس از بررسی ارزش سهام بانک قوامین این بار به سراغ بانک حکمت ایرانیان می رویم.

بانک حکمت ایرانیان به همراه بانک های قوامین، مهر اقتصاد، انصار و موسسه اعتباری کوثر به تازگی در بانک سپه ادغام شده‌اند و مقرر شده است به زودی سهام سهامداران خرد از آنها خریداری و به دولت انتقال داده شود.

سهام بانک حکمت ایرانیان در اواخر سال ۹۳ به قیمت اسمی ۱۰۰ تومان وارد بازار بورس اوراق بهادار شد.

دهم دی ماه سال ۹۳ نیز به قیمت ۱۱۵ تومان در بازار دوم فرابورس ایران کشف قیمت و عرضه عمومی شد.

این بانک در طول چهار سال گذشته نوسانات کمی داشته و حداکثر قیمتی که توانسته از خود برجای بگذارد ۱۴۹ تومان بوده است.

به عبارت دیگر سهام این بانک هیچگاه نتوانسته به بیش از یک و نیم برابر ارزش اسمی خود یعنی ۱۵۰ تومان برسد و همواره در طول چهار سال گذشته زیر این قیمت معامله شده است.

این در حالی است که سهام بانک قوامین بعنوان یکی دیگر از بانک های ادغامی در برهه ای از زمان به بیش از سه و نیم برابر ارزش اسمی خود یعنی ۳۵۰ تومان نیز رسیده بود.

قیمت سهام این بانک در تیرماه سال جاری در حدود ۷۵ تومان در حال معامله بود که پس از صحبت هایی درباره ادغام نماد این بانک نیز همانند دیگر بانک ها و موسسات اعتباری به جهت شفاف سازی بسته شد.

از آن تاریخ به بعد نماد فوق بسته بوده و حال بانک مرکزی اعلام کرده سهامداران می‌توانند به قیمت آخرین روز معامله یعنی ۷۸ تومان و یا ارزش اسمی آن یعنی ۱۰۰ تومان سهام خود را واگذار نمایند.
تازه ترین اخبار