۰
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۷

تصویب افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون

معاون وزیر کار از تصویب افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون در کمیسیون تلفیق مجلس خبر داد و گفت: کار توزیع کالاهای اساسی و اقلام موردنیاز مردم در ماه مبارک رمضان به تعاونی‌ها واگذار خواهد شد.
به گزارش اخبار بانک به نقل از ایسنا، محمدجعفر کبیری اظهار کرد: اعضای کمیسیون تلفیق مجلس روز گذشته طرحی را به تصویب رساندند که به موجب آن به دولت اجازه داده شد تا سقف ۱,۰۰۰ میلیارد تومان از محل بند ۲۹ اصل ۴۴ برای توسعه بخش تعاون تهاتر کند که این بند اشاره دارد ۳۰ درصد درآمدهای حاصل از واگذاری‌های شرکت‌های دولتی به بخش خصوصی باید در اختیار بخش تعاون قرار گیرد.

وی افزود: برابر قانون، ۳۰ درصد واگذاری‌های دولت، سهم بخش تعاون است که مجموع آن از سال ۱۳۸۸ تاکنون ۱۸ هزار میلیارد تومان می‌شود و متأسفانه از سال ۱۳۸۸ تاکنون پرداخت نشده است. در دولت‌های گذشته هم اهتمامی برای آن نبوده و این رقم در واقع طلب ما از دولت است که بخشی از آن در بودجه می‌آمد ولی تخصیص داده نمی‌شد. خوشبختانه کمیسیون تلفیق روز گذشته با نگاه مثبتی که در این زمینه داشت به دولت اجازه داد تا سقف هزار میلیارد تومان از این رقم را به انواع مختلف برای توسعه بخش تعاون تهاتر و از طریق فروش سهام تأمین کند که اتفاقی بزرگ و خبری تاریخی برای تعاونی‌ها بود.

دیده شدن افزایش سرمایه بانک در جداول بودجه ۹۸
معاون امور تعاونی‌های وزارت تعاون اجرای این مصوبه را مهم خواند و ابراز امیدواری کرد: با مساعدت نمایندگان مجلس و فراکسیون تعاون، این مصوبه در جداول بودجه گنجانده و در صحن علنی مجلس نیز تصویب شود.

به گفته کبیری با توجه به اینکه ۷۰ درصد منابع بانک توسعه تعاون باید در اختیار تعاونی‌ها قرار داده شود، تصویب این مصوبه گام بزرگی در جهت افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون خواهد بود و به توزیع بهتر و مناسب‌تر تسهیلات بانک به تعاونی‌ها منجر خواهد شد.
 
تازه ترین اخبار