۰
۳
بیش از ۲۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق گواهی سپرده ریالی در طی ۱۵ روز آینده در بانکها و موسسات اعتباری سررسید می شود.
سررسید ۲۴۰ هزار میلیارد تومانی اوراق گواهی سپرده ریالی در بانکها
به گزارش خبرنکار اخباربانک، در حالی که در یک ماه اخیر نوسانات قیمتی بالایی در خودرو بوجود آمده سررسید شدن سپرده عای بانکی نیز بر نگرانی مسیولان اقتصادی افزوده است.

با توجه به افزایش بیش از ۲۰ درصدی قیمت خودرو در این مدت کوتاه این احتمال وجود دارد که ۲۴۰ هزار میلیارد تومان اوراق گواهی سپرده ریالی نیز سر از بازارهای موازی نظیر خودرو سر در آورد.

این در حالی است که مسولان اقتصادی دولت و بانک مرکزی هیچ برنامه ای در چند هفته اخیر برای این گواهی های سپرده ریالی نداشته و مشخص نیست چه برنامه ای برای این سپرده ها متصور است.

احتمال تمدید سپرده های فوق با نرخ قبلی که ۲۰ درصد تعیین شده بود بسیار بعید است و این موضوع می تواند منجر به خروج سپرده ها از شبکه بانکی شود.

اوراق گواهی سپرده ریالی از ۲۸ بهمن سال گذشته به مدت دو هفته در بانک ها و موسسات اعتباری بموجب بخشنامه بانک مرکزی بفروش رسید و در این مدت بیش از ۲۴۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی جذب شبکه بانکی شد.
مشاهده نظر مخاطبان
مرادی
Iran, Islamic Republic of
سلام واحترام ، سوالی داشتم اگر ممکن است پاسخ مناسبی به آن بدهید. " در سال قبل، مبلغ 130 میلیون تومان پس انداز مربوط به عمر 60 ساله خودرا سپرده گذاری کردم ( درصورتی که می توانستم دربانک ملی 100 سکه را یک ساله پیش خریدکنم) بعد از یک سال با 130 میلیون می توانم حدود 30 سکه بهار آزادی بخرم، پرسش من این است: این 70 سکه کم شده، در کجا است؟"
جواد
Iran, Islamic Republic of
مرادی جان چرا سپرده گذاری کردی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اخه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولید
Iran, Islamic Republic of
سیاستی که باعث سرازیر شدن نقدینگی در بازار شود سیاست انباظی بانک مرکزی می گویند /
تازه ترین اخبار