۰
۴
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۵

رئیس بانک مرکزی: FATF به نفع کشور است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: پذیرش FATF به نفع ماست زیرا همه کشورها این را پذیرفتند و ما هم دوست نداریم وارد لیست سیاه شویم؛ اگر این مساله تصویب نشود اثر خوبی نخواهد داشت.
رئیس بانک مرکزی: FATF به نفع کشور است
به گزارش اخبار بانک به نقل از مهر، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: بانک مرکزی رشد نقدینگی را کنترل کرده است و بر این اساس ۱۵.۶ درصد رشد نقدینگی داشتیم.

وی ادامه داد: تصمیم گرفتیم صادرکنندگان مشمول مشوق های نیمایی شوند و بتوانند بخش ارز را به صورت اسکناس وارد بازار کنند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: پذیرش FATF به نفع ماست. همه کشورها این را پذیرفتند و ما هم دوست نداریم وارد لیست سیاه شویم. اگر این مساله تصویب نشود اثر خوبی نخواهد داشت.

وی در خصوص برنامه های بانک مرکزی برای ثبات بازار سرمایه گفت: کنترل نقدینگی به عواملی مربوط است و به نرخ ارز شوکی وارد کرد؛ این مسائل همه کنترل شد.

همتی تصریح کرد: این شوک ناشی از تحریم و جنگ اقتصادی بود که کنترل کردیم.

وی تاکید کرد: سیستم توزیع ما اشکال جدی دارد و کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومان خریداری شده بر اساس این ارز به دست مردم نمی‌رسد.

رئیس بانک مرکزی گفت: یکی از تصمیمات امروز واردات ارز با مشوق‌هایی براساس اسکانس نقد و یا ارائه به دیگر وارد کنندگان است.

همتی گفت: دولت مصمم ایستاده است، همانطور که مردم در ۲۲ بهمن ایستادند.
مشاهده نظر مخاطبان
محمد
Netherlands
زنده باد کشورهایه با FATF هستند وانشا الله ايران هم راى مثبت بدهد . برایه ملت خبر خوب باشه .🌎🌏🌍❤❤❤
حسین
Iran, Islamic Republic of
مثل برجام که عالی بود ،الان هم اثرات مثبتشم میبینیم ،کی دوران تاریکتون تموم میشه مردم یخورده احساس آرامش کنن.از حرفهای پوچتون خسته شدیم
Italy
خطاب به دولتی های ترسو و بی عرضه
هر چقد برجام به نفع ملت بود FATF هم خواهد بود .
فعلا دولت مصمم خوابیده است .
Canada
FATF و پالرمو برای این است که ایران دسترسی مستقیم به نظام بانکی جهان داشته باشد و نیاز به ساز و کار مالی اروپا نداشته باشد‌! حتی اگر فرض شود FATF مفید است بازهم سازوکار پیشنهادی اروپا کاملاً بی فایده بلکه بالقوه مضر نیز هست
تازه ترین اخبار