۰
چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۱

کمبودی در تولید مرغ نداریم

رئیس اتحادیه مرغ گوشتی می‌گوید: نگرانی درباره کمبود مرغ در بازار وجود ندارد؛ چرا که مرغداران مجدد جوجه‌ریزی لازم را انجام داده‌اند و امیدواریم با این اقدامات انجام‌شده، قیمت‌ها برای شب عید ثابت باقی بماند.
رئیس اتحادیه مرغ گوشتی درباره تولید مرغ به تجارت‌نیوز گفت: با نوسانات در نرخ ارز، قیمت تمام‌شده برای مرغداران نیز افزایش یافته است. در این بازه زمانی با ورود شرکت پشتیبانی امور دام در توزیع اقلام اساسی، به نظر می‌رسد که تقاضای مردم برای خرید مرغ گوشتی کاهش یابد.

محمد یوسفی درباره این پرسش که آیا با کمبود مرغ گوشتی روبه‌رو هستیم یا خیر؟ پاسخ داد: با برنامه‌های انجام‌شده نگرانی درباره کمبود مرغ در بازار وجود ندارد؛ چرا که مرغداران مجدد جوجه‌ریزی لازم را انجام داده‌اند و امیدواریم با این اقدامات انجام شده قیمت‌ها ثابت باقی بماند.

او در بخش دیگر سخنانش درباره وضعیت قیمت مرغ در شب عید هم گفت: قیمت مرغ برای شب عید هم بین ۱۲ تا ۱۴ هزار تومان نوسان دارد. دلیلی هم برای گرانی یا افزایش قیمت وجود ندارد. عده‌ای معتقدند که با افزایش قیمت بنزین قیمت کالاهای اساسی هم گران می‌شود. به هر حال جو روانی بر قیمت تمام کالاها تاثیرگذار است. اما آنچه که امروز مهم است به کمبود مواد اولیه مرتبط می‌شود که امیدواریم با تسهیل امور در تجارت خارجی، خوراک مرغ به دست تولیدکنندگان برسد.
تازه ترین اخبار